Ystävälle. Anteeksi että olen tämmöinen.
Kivaa viikonloppua
Anonyymi-ap
2031788
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 203
Vanhimmat
Jos olet ystäväiseni nainen jota mussukaksi kutsuin, olet saanut jo anteeksi. Kiitos samoin kivaa viikonloppua🥰
Itse en osannut auttaa ja vaan pahensin tilannetta 😕
Etkä pahentanut missään vaiheessa. Kirjoititko tuon ylemmänkin?
Okei. Mietinkin tuota mussukka sanaa että oletko joskus sanonut niin muttei tullut mieleen.
Mitä sinun viikonloppuun? Ja kivaa viikonloppua myös. Toivottavasti en liikaa kuormittanut sinua kun avauduin olosta. Pitää vain hyväksyä itsensä sellaisena kuin on ja että on vajavainen. Masennus ja ahdistustakin varmaan.
En tiedä mitä viikonloppuun ja samoin hyvää viikonloppua. Saahan sitä huonosta voinnista sanoa.
Okei. Kiva jos saa sanoa.
Tietysti saa. En tiedä mikä itsellä on kun kolme yötä nyt mennyt etten saa unta oikein.
Viime yö oli tosi huono kun tuntui etten osannut auttaa ja jos sulle jäi tosi huono olo.
Inhoatko mua?
Niin minullakin on se olo että väsyttää ja huonosti nukuttanut. :(
Ei se sinusta ollut johtuvaa.
Miksi inhoaisin sinua?
Se näyttelijä on muuten komea kun sanoit että se näyttää ihan sinulta. Ja jos miettii sille pitkät hiukset kuten sillä ehkä voi ollakin.
En tiedä jos ei musta ole mitään apua. Mut en ajattele et oisit vajavainen tai mitään ja tuskin muutkaan. Mun on taas tosi vaikea luottaa itseeni 🫤
Onhan hän varmaan.
Arvaa onko minun vaikea luottaa itseeni. Mutta sillä hataralla pohjalla sanoin itselleni että on lupa olla sellainen kuin on. Jos olen pska niin olen sitten pska. Jos ahdistaa niin mitä sitten se on osa minua. Ja se kun sanoin etten ole riittävän hyvä niin sitten en vaan ole. Voin vain sanoa että olen sitten alkeellisella tasolla ja se on minun tasoni. Ei se silti muuta sitä mikä olen ihmisenä. Sinusta on ollut aina apua ja sekin kun "kuuntelet" kun puhun niin sekin joskus riittää. Ilman sinua olisin vain ollut syvemmässä omassa pskassa.
No olethan sinäkin varmasti.
Kiitos noista sanoista. Muista vaan et se et koet noita asioita on vain omaa kokemustasi. Kukaan ei ajattele susta noin et oisit huono. Ainoastaan se entinen miehehesi voi ajatella koska on pettynyt et menetti sinut.
Tottakai on. Ja käyn oman pään sisällä jatkuvasti asioita. Monesti julkisessa paikassa lasken omaa ahdistusta päässä. Kerron itselle että ei tarvitse esittää mitään muuta kuin on kun tulee se "täydellisen" suorittajan rooli ja se ei ole kiva. Kun sillä vain yrittää peitellä sitä itseään ja virheitään vaikka niitä kuuluisi ihan olla ja näyttää. Viimeksi kun olin julkisessa paikassa ja meinasin alkaa itkemään kun tiesin että oli paha olo. Se johti siihen masennuskohtaukseen mikä sitten purkautui tänne.
Niin tuossa on se et alat pelätä sitä ajatusta ja siksi se tuntuu niin pahalta. Se pitäs vaan antaa tulla ja mennä. Ei helppoo tiedän.
Sitä epätäydellisyys on siistii. Täydellistä ihmistä kun ei ole.
Niin se on. Julkinen paikka on paha kun haluaisi itkeä ja purkaa sen olon juuri sillä hetkellä muttei pysty siihen. Se olo oli pinnan alla ja tiesin että nyt on paha tilanne. Alkoi tulla niitä ajatuksia itsestä että on riittämätön ja että parempi kuin ei olisi.
Ja mä oon varmasti tosi paljon epätäydellisempi kuin sä. Mut ei se haittaa, se riittää kun on paras versio itsestäni. Yks laulu on oikeastaan aika hyvä tähän, odotas kun etin siihen sanat:
Must tuntuu
Et must ei tuu
Fiksumpaa tai kauniimpaa
Mä en saanu vaikuttaa
Siihen millaset kortit saan
Vuodet eikä kilsatkaan
Tee must kai tän viisaampaa
Mut viel voin vaikuttaa
Siihen mitä näil korteil saan
Ei olekaan. Oli vain se kohtaus. Minulla harvoin on noin paha olo mutta mietin sillä hetkellä tosi inhottavia ajatuksia.
Totta nuo sanat. En sanoisi että kumpikaan meistä olisi sen epätäydellisempi kuin toinenkaan. Meillä on omat asiat minkä takia painitaan.
Minua vain se eniten ärsyttää omassa oireilussa että kun puran sen tänne ja sinäkin joudut sen takia kärsimään kun minä voin pahasti.
Saat sä sen purkaa ja pitääkin purkaa. Ei pidä sen takia olla purkamatta, hyvät ystävät varmasti aina myötäelävät mukana.
Miksi puhut hyvät ystävät jos täällä ei muita ystäviä minulla täällä ole kuin sinä?
No tarkoitin et hyvät ystävät eli me... 🫤
Niin joo. Tai siis jos sinä myötäelät mukana ystävänä niin eikö se niinkin voi olla? Ja minä taas jos sinulla on jotain.
Joo. Onko sinulla jotain omia ajatuksia nyt mitkä vaivaa mieltä vai onko minusta johtuvaa väsymystä tai pahaa oloa? Voit ihan rehellisesti sanoa mille tuntuu.
Ahdistaa kun ei tiedä tuleeko uni ja pelottaa et vanhat pakkoajatukset palaavat kun en luota itseeni. Lisäksi on huoli tärkeisen ihmisten voinnista ja yksinäisyys vähän vaivaa vaikka eilen yksi kaveri olikin kylässä.
Behm on vuoden artisti! Tässä ovat Iskelmä Gaalan voittajat https://www.is.fi/viihde/art-2000010233954.html
Täs muuten kuva Behmistä niin tulit mieleen hänestä :D
Mietin ihastuisinko suhun jos kohdattaisiin tai kun kohdataan ja mitä kävisi kun kuitenkin niin samanlaisia ollaan :D
Älä sitä nukkumisesta ahdistu. Itselläkin se on pätkittäistä mutta silti aina jotenkin saa nukuttua. Minäkin erittäin hataralla pohjalla luotan itseeni jotenkin ja sekin että hyväksyy itsensä vikoineen auttaa paljon. Eikö sinun nainen ole siellä seuranasi? Aina on kiva kun on kavereita välillä joita näkee. Itsekin olen melkein koko ajan yksin ja tavallaan pidänkin yksinolosta.
Onhan Behm hyvä artisti ja kauniskin vielä. En tiedä olenko yhtä nätti. :D
En osaa sanoa. :D minua vain pelottaa se että jos kohdataan ja en olekaan samanlainen mitä olet ajatellut tai jos joku asia olisikin eri tavalla mitä ajattelet minusta.
Onko sinun hiukset sitten vähän tämäntyyliset? Tuossa kuvassa siis miehen. :D https://images.app.goo.gl/MtUWgGFixco9R5oW9
Tämä tuli mieleen kun selasin juttuja että ihan minusta. :D https://www.instagram.com/reel/C1_WeiJqiGQ/?igsh=MW8zaTFpNzltb2QxYQ==
Tämä taas voisi olla sinulle. :D https://www.instagram.com/reel/C1qyBMHKs56/?igsh=MTU5cm5qc3BzNWRkeg==
Kiitos tuli kiva mieli. Ei kukaan mulle lähetä ikinä mitään tuollaista.
Voisi tuo mäkin olla :D
Pidemmät on mulla.
No jännittää muakin noi asiat itsestäni, mut toisaalta ei lämmin sydämesi mihinkään katoa vaikka nähdään. Tarkotan siis et se mitä olet ulkokuorelta ei vaikuta tietenkään mihinkään ja tiedän et oot kaunis joka tapauksessa.
Minä lähetän. :D se oli kiva video minkä laitoit siitä halaus jutustakin.
Niin totta. :D hyvä tuo sosiaalisesti akward. :D
Tuolla samalla tyypillä on pidemmätkin jossain mutten löytänyt kuvaa siitä. :(
Olipa kivasti sanottu. Mietin vaan asioita taas paljon etten tiedä olisinko vain pettymys. Tai jos menettäisin sinut sitten jos olisinkin täysi idiootti jotenkin. Tai parhaillaan menen ihan lukkoon vaikka yleensä jännitys saa minut melko puheliaaksikin. Mitä enemmän stressaan asioita sen enemmän näen vaivaa että kaikki menee hyvin ja sitä enemmän se aiheuttaa minulle päänvaivaa. Silti olisin vain oma itseni kuten sinäkin varmasti. Tai sitten olemuksesi saa minutkin rennoksi ja en enää jännittäisi. Olet sinäkin ihan varmasti sydämestä lämmin ja komea ulkoa en epäile sitä yhtään.
Vaikea sanoa miten se menisi tapaaminen :D varmaan ensin molempia jännittäisi mut eiköhän se siitä rentoutuisi.
Oon mä nähnyt sen kanssa niil pidemmillä hiuksilla
Niin voi olla että näin se menisi. :D tein äsken hyvää ruokaa äsken ja ajattelen aina että olisi kiva jakaa tuota jonkun kanssa ja katson miesten viestiä telkkarista.
Onko se sitten yhtään sinun näköinen?
Ai hiihtoako? Mitä ruokaa teit 😀
Joo hiihtoa. Tuossa on vähän kaikkea mitä halusin mukaan. :D tein sellaista tomaattista kastiketta ja pastaa. Mutta kastikkeeseen laitoin vähän kaikkea. :D
Kuulostaa oikein hyvältä, maistuisi :D
Olen vähän sellainen oman reseptin soveltaja kun yhdistelen monia asioita mutta monesti on tykätty niistä ruuista. :D
Varmaan joo, vaikea sanoo itsestään jotenki :D
Okei. Siinä uudessa elokuvassa sillä on ainakin pidemmät hiukset.
Tykkään itsekin ainakin mausteilla leikitellä. Mikä on sitten sun bravuuriruoka? :D
Oletko joskus kysynyt tuota ennenkin. :D jotenkin kuulostaa tutulta tuo kysymys. Taisin vastata silloinkin etten tiedä kun yleensä tykkään tehdä aika monipuolisesti kaikkea. :D onko sinulla joku tietty?
Mitkä on lemppari mausteita mitä tykkäät käyttää? :)
Varmaan erilaiset pippurit
Itsellä on ollut sellaista sitruunaista pippuria ja sitten ihan mustapippuri. Ei taida sen enempää ollut. :D
Voi olla et oon kysynyt :D en muistanut ku et tosiaan mitään tiettyä sanonut. Ehkä sellainen chilimusteinen uunipellillä uunissa haudutettava kana itsellä :D tai se laitetaan sinne uuniin riisipedin päälle ja sitten ne riisit imee siitä samalla tulevaa makua.
Mun mielestä mustapippurii voi laittaa mihin vaan :D
Olen itsekin joskus tuon tyylistä tehnyt. :D oli siis uunivuokaan riisiä sitten jotain hernemaissipaprikaa siihen ja sitten kanankoipia. Olen myös kanaakin valmistanut ihan itsessään uunissa.
Voihan sitä vähän kuin suolaakin. :D
Tollaset hiukset mulla on nyt. Mut tuo malli ei näytä multa sitten :D
https://images.app.goo.gl/KvP1QnSx7sUudM4v5
Tuolmaset hiukset mulla on mut tuo malli ei sitten näytä multa :D
Joo :D sitten joku ihan perus tonnikalalasagne on hyvä tai vaikka uunilohi
Näytti malli vähän sille että oli vähän muokattu jollain ohjelmalla. :D Mutta siinä uudessa leffassa on se näyttelijä mikä ehkä näyttää kasvoilta vähän sinulta ja sillä on melkein noin pitkät hiukset siinä. :D
On hyviä. :D pitää joku päivä tässä tehdä syön ensin viikon tätä minun gurmee ruokaa ja sitten ehkä jotain muuta. :D
Kihartuuko sinun hiukset yleensä? Itsellä on melko suorat koko ajan.
Kihartuu ne.
Sellaiset rantahiukset tulee aina mieleen jos on miehellä pidempää hiusta ja kihartuu. :D
Ai jaa :D
Tänää tulee Emma gaala. Sen aion katsoa.
Ei kun monet tavoittelee sellaisia hiuksia että kihartuisi. :D https://images.app.goo.gl/gncsBFBiLHEyMXC46 se on ihan juttu ja sanotaan sellaiseksi surffaajan hiuksiksi. :D
Ai se tulee nyt. :D monelta se on?
Klo 20 alkaa neloselt.
Joo katson itsekin jos jaksan valvoa.
Heräät aina tosi aikasee :D
Sisäinen kello herättää ja stressi varmaan.
Onhan se hyvä et rytmi pysyy. Veikkaan et Käärijä voittaa aika monta pystiä :D
No on mutta vaikeuttaa nukkumista. Pitäisi nollata välillä ihan kunnolla muttei saa enää unta. Voi olla joo. :D
Mä oon opetellut sellasen rentoumistavan millä aika hyvin saan unen :D mitä veikkaat kuka valitaan vuoden artistiksi?
Millainen rentoutumistapa? :D en kyllä tiedä. Käärijä on kyllä vahvoilla varmaan jokaisessa. :D
Eikös tuo järjestetä jossain siellä etelässä päin. :D
Joo järjestetään
Mietin vaikka automatkaa johonkin mielessäni, kaikkia mutkia ja kuljen sitä reittiä mielessä. Samalla yritän rentouttaa kaikki lihakset jaloista lähtien.
Pitää kokeilla tuota. Olen vieläkin hereillä ja katson tuota gaalaa.
Valvon varmaan aamuyöhön itse.
Mitä meinaat tehdä kun valvot?
Varmaan musiikkia ja pelaan :D
Kuulostaa kivalle. :D
Kivaa sunnuntaita. Täällä paistaa aurinko. :)
Samoin, täällä paistaa myös :D
Saitko tehtyä biisejä ja mitä pelasit? Itsellä erittäin puuduttavaa sunnuntai tekemistä kun pitää hoidella näitä entisen juttuja.
Joo biisiä sain edistettyy. Pelasin netissä yhtä futispeliä :D no se ei sitten oo kovin kivaa tekemistä.
Ei olekaan. Hyvä että edistyi mitä ikinä teitkään. Kuulostaa hauskalta futispeli. :D
Mulla kaks kappaletta mitkä edistyy ja lukuisia ideoita mitkä pitäs saada sovitettua niihin :D no joo oli kivaa kun kerrankin voitin kaikki pelit netissä mitkä pelasin :D
Onpa kiva. :D ja niinpä paras peli kun voittaa. :D
Joo. Kato inatagramis sellanen ku Meetquack.
Hauskoja animaatioita mun mielestä :D
Olipa hauskoja ankkoja. :D pystytkö suhteessa samaistumaan noihin? Itse en voinut edellisessä samaistua.
Toivottavasti löytyy joku kenen kanssa pystyt sopeutumaan. Puuttuu sellainen video missä naisankka herää aikasemmin ja tekemään askareita melkoisella kolinalla ja kilinällä :D
Teilläkö on niin. :D oli tuolla joku että aamuihminen ja toinen ei. :D
Vähä niin joo :D Mut säkin taidat olla aamuvirkku :D
En ole synnynnäisesti sellainen. :D opittu tapa kun pakko herätä niin aikaisin. Itsekö jäät aina nukkumaan kun naisesi herää kolistelemaan? :D
No joo :D
Mutta sehän on kiva jos saa nukkua. :D Itse en saa. Ja kiva että teillä nuo videot kuitenkin osuu hyvin yhteen.
Mikset saa nukkua?
Pitää herätä töihin aina.
Ai viikonloppunakin?
Ei viikonloppuisin. Nyt olen herännyt ihan vain sisäisen kellon takia.
Ajatteletko et me päädyttäisiin sänkyyn? Nukkuisitko paremmin jos saisit rakastelua ennen unia?
Okei, itse viikonloppuna nukun pidempään.
Nukkuisin itsekin jos saisin unta pidempään.
Eikö sua väsytä kun heräät? Mitä jos jatkasit vaa unia?
No ei oikeastaan. Kun herään niin olen "virkeä"
Mulla on jotenkin tosi nihkeä olo tänään. Aivot on ihan väsyneet ja tuntuu ettei jaksais ajatella mitään. Sitten joku ahdistus päällä kans.
Mistä se voisi johtua? Jos menet aikaisin nukkumaan voisiko se auttaa?
Voisi se auttaa mut en saa unta. No meillä on vieraita ja muuta tässä viikonloppuna ja kyl ne kuormittaa. Tarviin omaa aikaa jolloin voin olla vaan ihan rennosti jos kylässä olevien seurassa en siihen pysty.
Kun pelit ja musiikin tekeminen on asioita missä saan unodettua kaiken mielessä pyörivän ja kuormittavan.
Niinhän se on. :/ me introvertit tarvitaan myös omaa aikaa että palautuu ymmärrän hyvin. Tai sitten jos voi olla täysin oma itsensä jonkun kanssa niin se voi olla palauttavaa enemmän kuin pitää olla jotenkin vierasvarainen.
Joo tuon lisäyksen meinasin laittaa et jos joku sellainen et voi olla omaitsensä.
Onks mitään unia ollut? Ois suuri unikirja nyt tuossa pöydässä :D
Olen introverttinä jotenkin niin iloinen vaikkakin väsynyt johtuen omasta arjesta mutta silti että saan olla yksin kuin että ihmisen kanssa joka on niin kuormittava ja hankala koko ajan.
Ei oikein muistettavia unia. :D viime yönä kuulin jonkun naisen sanovan jonkun sanan olikohan "noniin". Kuului tosi kovaa vaikka ei naapureista pitäisi kuulua noin kovaa ääntä. Mietin sanoinko sen itse mutta en kyllä sanonut.
Okei, jospa se jostain kantautui tai sitten olit vielä puoliunessa ja näit unta. Oon mä herännyt joskus omaan muminaan :D
En minä koskaan puhu unissani. :D siksi hämmennyin siitä äänestä. Se kuului ihan siitä läheltä.
No en mäkään puhu. :D oudoin on ollut se kun heräsin siihen et löin itseäni naamaan :D
Tää on kyl putoukses hauska hahmo pitkäst aikaa :D
https://youtu.be/1o12Ty5kn3I?feature=shared
Sehän on mennyt hyvin. :D minun unen näkemiset hävisi aika lailla heti kun unetkin hävisi. En nää enää kanoja enkä lehmiä. Enkä enää oikeastaan ihastukaan helposti muihin joten kaikki se ihastusunetkin hävisi aika samalla tavalla kun entisestä pääsin eroon vihdoin.
No ihastut vielä kun löydät sen oikean :D
No saa nähdä. :D olen aika tarkka kenet seuraavaksi ottaisin suhteeseen. Ei pelkkä ulkonäkö tai puheliaisuus kuten tällä edellisellä riitä vaan pitää kohdata kaikki sekä minua pitää osata kohdella oikein kuten minäkin kohtelen miestä.
Se on ihan hyvä niin. Voin tulla sitten raatiin valkkaamaan sopivaa :DD
Et ole ainut raatilainen. :D aika moni muukin haluaisi että kohtaisin jonkun vähän paremman kuin edellinen. :D
Kiva kuulla et tukijoita on
Mietin johtuuko se siitä että olisin masentunut kun en näe enää niitä unia. :/
Nöyrä ja komee mies kyseessä selkeästi. :Dd
Toi on jotenkin hauska mun mielestä :D
On toi. :D tuli muuten mieleen kun kuuntelin aika paljon sinun laittamia biisejä ja niitä omiakin että huomasikohan edellinen sitä että yhtäkkiä olikin aika erilaista musiikkia. Tai ehkä huomasi muttei välittänyt. Ei häntä erityisemmin kiinnostanut mitä tein tai kuuntelin.
En usko et se vaikuttaisi uniin. Mä väitän edelleen et näet unia mut et vaan muista niitä :D Nyt on muuten tosi paljon eroja tullut mun tutuissakin, alan jo miettiä josko kuitenkin oot salaa joku tuttuni ku yks erosi ihan samaa aikaan ku sä :D
Harmi kun oli sellainen 😐 mukava kuulla et kuuntelit niitä :D mäkin niitä sun omia.
Eli kanat kotkottaa edelleen ja lehmät lentää ja ihastukset siellä tekee niin mutten muista niistä mitään. :D en ole mikään etelänvetelä vieläkään. :D tietäisin jos olisin. :D
Tässä muuten hyvä laulu tilanteeseesi jos haluat kuunnella. Tai lauluissahan on se hienous et ne antaa kuuntelijalle vapauden tulkita niitä:
And as the shadows give way to light
Grow and thrive
Every day must lose to night
Fade and die
Toi voisi kuvastaa uuden alkua sinulle :D
Ja täs on yks kauneimmista kitaramelodioista yhdes kohtaa mitä tiedän.
https://youtu.be/vw81mcIhDt8?feature=shared
Ja jos kysyt minkälaista musaa teen ni tää on aika lähel sitä ehkä mitä yritän :D
Aina uhallani laitoin soimaan oikein kunnon karjuntabiisejä ja fiilistelin niiden tahtiin. :D toinen ei tajunnut mitään kun se itsekin aina vaan valitti.
Hassuu :D
Minua enemmän vaan huvitti kun toinen ei varmasti yhtään tykännyt tämän tyylisestä musiikista. :D
Oli kiva kappale kiitos tuosta ja kivasti soitettukin. Ja hyvät sanat on kyllä tähän tilanteeseen sopivat.
Onpa kiva. :D
Tai siis vaikutteita on monia :D
Kiva jos osui yhtään kohdalleen
Niin onhan se sitten jos et ennen mitään sellaista ollut kuunnellut :D
Aloin vaan miettimään etten kai olisi joku tuttu. :D mutta jos se on etelästä niin en ainakaan.
Yleensä monella on. :D
Onhan se. Mutta olin ehkä jo siinä vaiheessa ajatellut että ihan sama. Ehkä tajusin sen itsekin että ei minun tarvitse koko ajan riidanhaastoa kestää tai negatiivista valitusta.
Etelästä joo.
Joo. Eihän sellaista pidä sietää. Voidaaki sitte lähteä johonki Tuska festariin vaikka ku nyt oot kuunnellu sellasta musaa :D
Joo ei se ole se. :D tietäisin jos minun tutuissa olisi joku sinunlainen henkilö. :D
Niin se näytti olevan joskus kesällä jo ja etelässä päin yllätys. :D meinaatko että ennen sitä oltaisiin jo nähty jossain? Kävin katsomassa huvikseen esiintyjiä että oli siellä jotain tuttuja mutta aika paljon sellaisia mitä en tiedä. :D
Mietin vaan etkö itse ole löytänyt jo sitä oikeaa? Kun jos se nainen on kuitekin se oikea sinulle. Aika vähän puhut teidän hyvistä hetkistä niin aloin vaan miettimään että kai teillä niitäkin on. Tai siis kun olet paras ystäväni ja en ole itse kohdannut vielä sitä minun oikeaa mutta varmasti sinä olet omasi
Vaikea kysymys :D En osaa sanoa, oishan se kiva jos mahdollista. Mut joo ei tuol Tuskassa tänä vuonna ole kyl sellasia bändejä oikein mistä oisin innoissani. Oliko siellä yhtään mistä sä voisit tykätä?
No en mä oo puhunut nyt paljoa kun sulla on varmasti vaikeaa kun erosta ei ole kauaa aikaa. Ajattelin ettei sillon ole kiva kuulla toisten hyvistä hetkistä. On hän oikea kai vaikka välillä on aika vaikeaakin.
Niin oishan se. En tiedä olisiko kun oli joku minkä yhden tai kaksi biisiä joskus kuunnellut. :D ei oikein muuten.
Kyllä minä haluan kuulla. Kun et ole puhunut niin on tullut vain se olo että onko siinä teillä ollenkaan hyviä hetkiä. Millä tavalla hän on oikea?
Mäkään en oikein välitä tän vuoden esiintyjistä. Joitain pienempiä yhtyeitä tuolla oli mitkä kiinnostaisi mut niitä voisin mennä johonkin pienempään ja halvempaan festariin katsomaan.
Niinpä. Oletko ennen käynyt tuolla festareilla?
Sitten on sellanen ku John Smith festival mikä on kuulemma tosi hieno. Se vissii on enemmän sun lähellä?
On hyviä hetkiä. Oikea on sellainen et sen kanssa voi olla juuri sellainen on kuin on ja koen niin kyllä.
Oon käynyt pari kertaa.
Entä ne kun et saanut itkeä tai lohdutusta? Oletko nyt saanut? Kiva kuulla että teillä menee muuten hyvin ja voit olla oma itsesi hänen kanssaan. Hän kuuntelee sinua varmasti muuten?
Voi olla. :D
No eihän sitä aina saa niinku tarviis :/
Mutta voikohan hän ymmärtää sitä mitä tarvitset? Tai siis luulisin että suhteessa jos sanoo että haluaisi jotain niin yleensä yrittäisi parhaansa. Kun hän on kuitenkin oikea sinulle niin ajattelisin niin että hän tekisi kaikkensa että sinulla olisi hyvä olla.
Tätäkin biisiä olin joskus kuunnellut. :D en oikein ole varma että kertooko se kuolemasta vai jostain muusta. :D https://youtu.be/0NuLio53iAs?feature=shared
Eikö hän ole oikea sitten minulle? 🫤
En minä sitä tiedä kun en tiedä. Sinä itse tiedät onko oikea sinulle.
Niin kai
Eli jos koet että hän on niin sitten hän on oikea sinulle.
Onkohan minussa vikaa kun kaipaan paljon tukea joskus?
Jos sinä olet tuon takia viallinen niin sitten on kaikki muutkin ihmiset. Kaikki tarvitsevat paljon tukea joskus.
Niin kai niin
Onko kaikki ok?
Joo. Vähä huono olo mut kyl se menee ohi.
Okei. Johtuuko se minusta?
Miksi sinusta johtuisi? Ei johdu sinusta ollenkaan.
Kun sanoin tuolla siitä naisesta niin mietin tuliko sinulle paha olo siitä.
Ei tullut. Miten itse ajattelet mistä tietää et toinen on se oikea?
En oikein tiedä kun en ole ollut oikean kanssa koskaan suhteessa. En tiedä millaista tämmöisen terveen suhteen kuuluisi olla.
Mimmone??????
Tämmönen? Oot just sellanen, mihin tykästyin rakas kulta pusu hali karvainen mussukkani 🥰😘😘😘
Kaipaat varmaan koiraasi?
Ei kaipaan karvaista miestäni, jonka rintakarvoihin on niin ihana pujottaa sormet , hänellä on karvainen selkäkin.
Saat anteeksi vaikka samaa pyydän sulta.
Saat ja annan. Kaikki.
Ilmaiseksiko?
Nukkuuko kissasi?
Siitä en ole maksanut koskaan!
Vähän korjaan. Ruuan olen tarjonnut ja pusut päälle
Taivas järisee ja mustat pilvet lähestyy... Metsä on hiljaa ja odottaa ystävää seikkailuun
Olen valmis mihin vain jos vain luotat