Kuntakiekon Granlund iski verkon takaa ilmaveivillä suoraan sisään. Tämän ei pitänyt olla mahdollista, keskustalaiseen kuntaan johtajaksi. Iivarillehan lyötiin Kemijärvellä poikittainen maila ja haluttiin vaipuvan lopullisesti jäähylle. On se äijä.
Iivari teki sen taas
30
1252
Vastaukset
- Anonyymi
Onnea, Siikalatva.
- Anonyymi
Kiitos Heikki!
- Anonyymi
Ei pelkästään poikittaista mailaa, kampattiin suoraan jäähän. Jäähylle olis joutaneet eräät muut.
- Anonyymi
Viulu ukkeli löi viululla.
Sellainen tapaus.
- Anonyymi
pitkäköhän on pesti......?
- Anonyymi
Pitkän piiiitkä
- Anonyymi
Puuroa mulle
- Anonyymi
Persunilviäisillä loppuu
nälvimisaiheet kun
Iivari muuttaa pois. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persunilviäisillä loppuu
nälvimisaiheet kun
Iivari muuttaa pois.Mitä sanoo Massaliikkeen johto? Kemijärven Biomassa Oy:n osakeantia ja Boreal Biorefin tehdasta odottaa kansa!
- Anonyymi
Kemijärvi tais menettää hyvän johtajan, olisiko peiliin katsomisen paikka. Voipa seuraava johtaja miettiä mitä tuleman pitää? Onko edes yhtään ulkopuolista joka edes hakis. Voi olla että omasta porukasta joudutaan joku siihen määräämään.
- Anonyymi
Ei missään tapauksessa omasta porukasta ketään riitelijöitä, vaan ulkopuolelta henkilö. Sen tahtoo maa ja kansa.
- Anonyymi
ei kukaan täysjärkinen tule kemijärvelle kyläpäälliköksi.... se hullu joka vaan sattuu tulemaan muualta,,,niin sillä on terävimmät kynät kadonneet penaalista tai juna meni ja jäi asemalle...
- Anonyymi
No sehän sopii. Suhmurointi saa jatkua entisellään ja ihan rauhassa.
- Anonyymi
Aloittaja on jäljillä. Tunnen Iivarin aikaisemmista työyhteyksistä. Sinnikäs, tavoitetietoinen jantteri. Tekee mitä päättää. Supon agentti, joka ei kuvia kumarra. Ulkoisesti leppoisa, mutta vaatii paljon. Siksi tekee ite liikaa. Laaja henkinen kapasiteetti. Erikoisuus, ajelee vanhoilla resuilla autoilla. Legenda. Ainakin näin naapurikaupungin näkökulmasta tyypin lähtö muualle on Kemijärvelle menetys.
- Anonyymi
No toivottavasti onnistuu paremmin kuin Kemijärvellä, jonne jätti savuavat rauniot ja hämmästyksen osaamattomuudestaan.
- Anonyymi
Kumartelee muuten Kelloniemen kuvaa.
- Anonyymi
Kiitos Massaliike, kenet savustaa seuraavaksi?
- Anonyymi
Lista on pitkä.
Tulette vielä näkemään. Ei huolta.
Tietä on tasoitettava kulkijan kuljettavaksi.
Kannot on väännettävä kaskesta, jotta sato on parempi. - Anonyymi
Ei Kemijärven kaupungille enää kukaan osaaja halua töihin. Ei edes kaupunginjohtajaksi. Syyt syvällä eikä niitä kitketä ihan helposti.
- Anonyymi
Kiitos Massaliike hyvän maineen teitte
- Anonyymi
Kiitos valtuutettu Kelloniemen.
Ylistäkäämme häntä. - Anonyymi
Kirjalinkki uupuu
- Anonyymi
Harmittaa
- Anonyymi
Joko P Iivari on selvinnyt koeajasta Siikalatvalla?
- Anonyymi
Iivarin sirkus oli lapsellista Kemijärvellä. Joutui Kelloniemen satujen uhriksi. Ei ollut mahdollisuutta onnistua.
- Anonyymi
Joko Pekka tulee takaisin?
- Anonyymi
Siikalatva läpäsi koeajan, Kemijärvi ei.
- Anonyymi
Nyt saadaan jännittää kestääkö puolta vuotta tämä nykyinen johtaja.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1179931Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki775012Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.694822Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.73290Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j142497Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1071730Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.551530- 471526
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota591444Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?661382