Iivari teki sen taas

Anonyymi-ap

Kuntakiekon Granlund iski verkon takaa ilmaveivillä suoraan sisään. Tämän ei pitänyt olla mahdollista, keskustalaiseen kuntaan johtajaksi. Iivarillehan lyötiin Kemijärvellä poikittainen maila ja haluttiin vaipuvan lopullisesti jäähylle. On se äijä.

30

1305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onnea, Siikalatva.

    • Anonyymi

      Kiitos Heikki!

    • Anonyymi

      Ei pelkästään poikittaista mailaa, kampattiin suoraan jäähän. Jäähylle olis joutaneet eräät muut.

      • Anonyymi

        Viulu ukkeli löi viululla.
        Sellainen tapaus.


    • Anonyymi

      pitkäköhän on pesti......?

      • Anonyymi

        Pitkän piiiitkä


    • Anonyymi

      Puuroa mulle

      • Anonyymi

        Persunilviäisillä loppuu
        nälvimisaiheet kun
        Iivari muuttaa pois.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persunilviäisillä loppuu
        nälvimisaiheet kun
        Iivari muuttaa pois.

        Mitä sanoo Massaliikkeen johto? Kemijärven Biomassa Oy:n osakeantia ja Boreal Biorefin tehdasta odottaa kansa!


    • Anonyymi

      Kemijärvi tais menettää hyvän johtajan, olisiko peiliin katsomisen paikka. Voipa seuraava johtaja miettiä mitä tuleman pitää? Onko edes yhtään ulkopuolista joka edes hakis. Voi olla että omasta porukasta joudutaan joku siihen määräämään.

      • Anonyymi

        Ei missään tapauksessa omasta porukasta ketään riitelijöitä, vaan ulkopuolelta henkilö. Sen tahtoo maa ja kansa.


      • Anonyymi

        ei kukaan täysjärkinen tule kemijärvelle kyläpäälliköksi.... se hullu joka vaan sattuu tulemaan muualta,,,niin sillä on terävimmät kynät kadonneet penaalista tai juna meni ja jäi asemalle...


      • Anonyymi

        No sehän sopii. Suhmurointi saa jatkua entisellään ja ihan rauhassa.


    • Anonyymi

      Aloittaja on jäljillä. Tunnen Iivarin aikaisemmista työyhteyksistä. Sinnikäs, tavoitetietoinen jantteri. Tekee mitä päättää. Supon agentti, joka ei kuvia kumarra. Ulkoisesti leppoisa, mutta vaatii paljon. Siksi tekee ite liikaa. Laaja henkinen kapasiteetti. Erikoisuus, ajelee vanhoilla resuilla autoilla. Legenda. Ainakin näin naapurikaupungin näkökulmasta tyypin lähtö muualle on Kemijärvelle menetys.

    • Anonyymi

      No toivottavasti onnistuu paremmin kuin Kemijärvellä, jonne jätti savuavat rauniot ja hämmästyksen osaamattomuudestaan.

    • Anonyymi

      Kumartelee muuten Kelloniemen kuvaa.

    • Anonyymi

      Kiitos Massaliike, kenet savustaa seuraavaksi?

    • Anonyymi

      Lista on pitkä.
      Tulette vielä näkemään. Ei huolta.
      Tietä on tasoitettava kulkijan kuljettavaksi.
      Kannot on väännettävä kaskesta, jotta sato on parempi.

    • Anonyymi

      Ei Kemijärven kaupungille enää kukaan osaaja halua töihin. Ei edes kaupunginjohtajaksi. Syyt syvällä eikä niitä kitketä ihan helposti.

      • Anonyymi

        Kiitos Massaliike hyvän maineen teitte


    • Anonyymi

      Kiitos valtuutettu Kelloniemen.
      Ylistäkäämme häntä.

    • Anonyymi

      Kirjalinkki uupuu

      • Anonyymi

        Harmittaa


    • Anonyymi

      Joko P Iivari on selvinnyt koeajasta Siikalatvalla?

    • Anonyymi

      Iivarin sirkus oli lapsellista Kemijärvellä. Joutui Kelloniemen satujen uhriksi. Ei ollut mahdollisuutta onnistua.

    • Anonyymi

      Joko Pekka tulee takaisin?

    • Anonyymi

      Siikalatva läpäsi koeajan, Kemijärvi ei.

      • Anonyymi

        Nyt saadaan jännittää kestääkö puolta vuotta tämä nykyinen johtaja.


    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5866
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4595
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3735
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3275
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2453
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2349
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1219
    Aihe