Kemiläistä lastenhoitoa

6776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aivan hirveä juttu, mutta jotenkin ei yllätä että kemistä.

Äänestä
  • Onni onnettomuudessa, että sairaala ja yöpäivystys toimii.
    Jos ette muuta mahda, nii päivysryksen toimittava 24/7/365.

    Äänestä

Valkoroska pariskunta

Äänestä

Toivottavasti joku vääntää siltä ukolta jalat myös.....

Äänestä

Ei tuo nyt mitenkään liity vasinaiseen kemiläisyyteen. On ihan kahden ihmisen toilailua. Vastuu on heidän ja heidän omaisten. Missä perheen tuki vauvan hoidossa? Tapahtuman jälkeen on tärkeämpää nyt vauvan turvallisuudesta huolehtiminen ettei kohta lueta lehdestä jälleen yhden lapsen menehtymisestä.

Äänestä

Taitaa kyseessä olla taas naisten mielestä söpö ja komea sekakäyttäjä, jolle on pakko antaa reunaa, vaikka ois millainen paskakasa muutoin. Eiköhän se ole jo takas akkansa nurkissa akalleen akkansa haluamaa, pillukutinaa aiheuttavaa komeaa itseään esitellen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jalat väännetty poikki https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/097594d3-0767-42c0-9cd9-a077e5a725a3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu