Mikäköhän siinä on, että amerikkalaiset ovat jotenkin huomattavasti älykkäämpiä kuin yleisesti ihmiset muualla maailmassa? Katselen juuri amerikkalaista realityä "Rekkamiehet jäällä" ja täytyy kyllä sanoa, että tuo heidän viisautensa on päätähuimaavan sokaisevaa. Miten ameriikkalaiset voivatkaan olla noin fiksuja kuin esim. tuossa ohjelmassa? Onko syy geeneissä vai gmo -ravinnossa? Mene ja tiedä!
Amerikkalaisten huikaiseva älykkyys!
13
270
Vastaukset
- Anonyymi
Lisäisin vielä, kumpa saisi ameriikalaisen puolison!
- Anonyymi
Oletan tuon olevan ironiaa tai jotain. Mutta kannattaa muistaa että USA on aika iso valtio eli sama kuin jos puhuisi puolesta Euroopasta ja asukkaita varmasti joka lähtöön!
- Anonyymi
Väestönvaihdon johdosta noin on. Joitain satoja vuosia sitten mantereella tallusteli alkuperäiskansoja. Eurooppalaisten maahanmuuton seurauksena näin ei enää ole. Samaa voi sanoa myös Australian mantereen osalta.
Eroaa väestöltään Euroopasta siinä, että eri eurooppalaisten ryhmien perimää on isoja määriä samoissa yksilöissä. Suomessa on paljon ihmisiä, joiden perimän lähes täysin voi luokitella tai tunnistaa suomalaiseksi. Amerikkalaisessa "valkoisessa" varsin tavallisesti on sekoitus länsieurooppalaista, itäeurooppalaista, brittiä, skandinaavia, italialaista jne.
Anonyymi kirjoitti:
Väestönvaihdon johdosta noin on. Joitain satoja vuosia sitten mantereella tallusteli alkuperäiskansoja. Eurooppalaisten maahanmuuton seurauksena näin ei enää ole. Samaa voi sanoa myös Australian mantereen osalta.
Eiköhän sitä alkuperäiskansan geenejä ole määrällisesti nykyään vähintään saman verran kuin satoja vuosia sitten. Suhteellisesti kuitenkin vain murto-osa koska valtaosa väestä on Euroopasta, Afrikasta tai Aasiasta. Latinalaiden Amerikan väestön geenit lienevät sekoitus alkup. amerikkalaisista, eurooppalaisista ja afrikkalaisista.
- Anonyymi
Tarkoitit varmaan että JUUTALAISET ovat älykkäitä.
Amerikkalaisia ohjaa baby Jesus. Välillä kupsahtaa rekka ojaan.
- Anonyymi
Hahhahahaaaaa.... Hyvä vitsi!
- Anonyymi
Ameriikkalaisessa kulttuurissa hienointa on kun mennään jonnekin metsikköön ja aletaan päättömästi ammyskella erilaisilla pyssyillä puunrunkoihin ja suureen ääneen isoeleisesti hämmästellään kuinka iso reikä puunkylkeen syntyy milläkin tussarilla. Toinen mahtava jenkkikulttuurinkategoria on kun räjäytellään milloin mitäkin vanhoja öljytynyreitä ja lauetaan kiihotuksesta housuihin, kun on saatu aikaiseksi mahtava pamaus ja liekkejä. Mielestäni paras ameriikkalainen elokuva on Nuija ja tosi nuija. Katsen kerran viikossa Yootuubista klippejä ko.elokuvasta. Katsokaa nyt muutkin ameriikkalaista kohellusta: https://youtu.be/rXaENvEzKTY?si=QvqLj7Byj9KfujYI Ei se paljon tosielämästä poikkea ja siksi se onkin niin ihqu elokuva
Oiskohan jotakin osuutta silläkin, että älykkyystestit ovat voittopuolisesti Usassa laadittuja ja perustuvat usalaisen kulttuurin tuntemukseen?
- Anonyymi
Kertoo sekin jotain, että Trumpilla on siellä yllättävän paljon kannattajia. Koulutetut ja enemmän maailman asioista tietävät harvemmin ovat Trumpin kannalla jenkeissä? Suurvalta ajattelu tekee myös sokeaksi muun maailman asioille? Lisää vastuuttomuutta, ylimielisyyttä ja itsekkyyttä?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2553143Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy772590Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har281735Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään701635Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1841593Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j171260Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.511130- 661123
- 951033
- 24909