Sisä-Suomen poliisilaitos ja esimiesvallankäyttökoe

Anonyymi-ap

Hei poliisipäällikkö Mikko Masalin!

Miksi se Tampereen Suomalaisen Klubin entinen jäsensihteeri Henri Rusila pidetään väkisin esimiesvallankäyttökokeessa eikä häntä päästetä siitä pois?

9

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hänet haetaan välillä kotoa poliisipartion toimesta ja viedään Acutaan jollakin tekosyyllä.

      Oliko kyseessä kyyditys?

      Mitä asiaan sanoo poliisilakimies Sisä-Suomen poliisilaitokselta?

      • Anonyymi

        Häntä käy poliisit kovistelemassa koska hän ei halua olla esimiesvallankäyttökokeessa mukana. Kyyditään ensiapuun ja väitetään hulluksi..


    • Anonyymi

      Multiple-Miggs..

    • Anonyymi

      Se Rusila yritetään välillä houkutella pimeälle poliisiasemalle sunnuntaina kuultavaksi jostain päästä tekaistulla rikosepäilyllä ilman mitään näyttöä. Jätetään osoitteettomia kuulustelukutsuja jotka päivätty edellisenä päivänä lauantaina ja kuulustelu kellotettu sunnuntaiksi. Mistä ihmeestä tuollaisella varoajalla löytää itselleen avustajan ja vielä sunnuntaina? Haiskahtaa todella epäilyttävälle. Poliisi kovistelee ja uhkailee tällä tavalla.

      Se on jo kerran viety sinne viikonloppuna koska hän oli tehnyt useita rikosilmoituksia esimiesvallankäyttökokeesta.

      • Anonyymi

        Hänethän oli viety TAYS:n Acutaan koska teki esimiesvallankäyttökokeesta rikosilmoituksia. Siellä konstaapelit väittivät hoitohenkilökunnalle että hän on hullu vaikka toinen ei ollut tehnyt mitään. Haetaan kotoa ja viedään mielisairaalaan. Haiskahtaa kommunistien tekosilta…


    • Anonyymi

      Henri Kaarle Kristian Rusila on kommunistien vainon kohteena, koska hän ei halua osallistua Esimiesvallankäyttökokeeseen.

      Pistäkää merkille, että Henri Kaarle Kristian Rusilaa ei ole kertaakaan kuultu asianomistajana Esimiesvallankäyttökokeesta tekemiensä rikosilmoitusten vuoksi. Ei kertaakaan.

      Poliisi on vältellyt hänen kuulemistaan asianomistajana alusta lähtien. Siksi Henri Kaarle Kristian Rusila Tampereelta on tehnyt satoja rikosilmoituksia Esimiesvallankäyttökokeesta.

    • Anonyymi

      Esimiesvallankäyttökokeessa on ollut kyse laajamittaisesta ja hyvin suunnitellusta ratsiasta.

      • Anonyymi

        On laskettu väärin. On oletettu asioita. Ei saa olettaa eikä otaksua.


    • Anonyymi

      Isot rattaa on nyt laitettu pyörimään!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      122
      1691
    2. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      16
      1372
    3. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      61
      980
    4. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      329
      972
    5. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      65
      826
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      78
      816
    7. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      1
      770
    8. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      46
      741
    9. Kysyit firman bileissä..

      .. että tulisinko luoksesi yöksi... Oliko se vain heitto. Mitäs jos olisin tullut? Naiselta
      Ikävä
      9
      671
    10. Miksi Suomessa uskotaan Usan kanssa tehtyihin sopimuksiin

      Kaikki viestit Usan suunnasta on ollut jo pitkän aikaa sen kaltainen että muiden liittolaismaidenkin sotilaallista autta
      Maailman menoa
      62
      658
    Aihe