Joko Pellosta saa...

...niitä Purran kuvalla varustettuja kauniita leikkuulautoja? Leikkausten kohteita täällä ainakin on. Purralla on lisäksi isot sakset.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010271395.html
17610
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei sadismi ole mihinkään kadonnut.

Äänestä

ei ole antaa isosta takaisin.

Äänestä

Hyvin pärjääviä persuja varmaan naurattaa tuommoset vitsailut. Leikkii se kissaki hiirelä ennenko tappaa kokonaan.

Äänestä
  • Onko niitäkin?
    Luulin, että elävät kelan rahoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Onko niitäkin?
    Luulin, että elävät kelan rahoilla.

    Kansanedustajat ja ministerit saavat tulonsa eri kriteereillä kuin kelan asiakkaat ja se näkyy köyhille irvimisenä.

    Äänestä

Mullapa on semmonen leikkuulauta. Kaveri lähetti. Pistin sen tien laitaan pystyyn koiran kusitolpaksi ko lumikone oli hävittäny entisen tolpan.
Koira tykkää kuseskella siihen ja naapurin koira käy siinä kans.

Äänestä
  • Ymmärtävätköhän urokset jalannostajat voivansa joutua leikkuulle.

    Äänestä

  • Missä sulla se on? Käyttäisin koiraa kusella.

    Äänestä

Poro miehillä on kirkkoveneen näköinen leikkuulauta siihen ei pysty edes Lumikki ja seitsemän kääpiötä.

Äänestä
  • Purra- leikkuulaudan kun kääntää ylösalaisin, voi kerrankin nähdä aidon hymyn.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Purra- leikkuulaudan kun kääntää ylösalaisin, voi kerrankin nähdä aidon hymyn.

    Mikä kuva siellä laudan toisellapuolen hieman alempana mahtaa olla?

    Äänestä

Pellosta ei nykyisin kunnon pilluakhaan.

Äänestä
  • Mulleppa sitä on tarjolla jopa liikaakin. Mistähän syystä?
    No kun en ole nirso.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mulleppa sitä on tarjolla jopa liikaakin. Mistähän syystä?
    No kun en ole nirso.

    Uskon,että kun kaikki elukat käy,et voi olla nirso.Mulla on emakko voit käydä astumassa jos kaikki käy,.Ei tarvi keino siementäjää käyttää.Naapurikin innostui kun kylässä vois käyttää lampolassa,muutaman kuukauden homma,täydellä yllä pidolla

    Äänestä

Pellossa elämiseen ei ole mahdollisuutta, perusta sikala!🧐

Äänestä

Ainaki persujen kannatus leikkaantu ylen kyselyssä kaksi prosenttia. Leikkuulauta toimi, sakset ei ehtiny vielä tähän kyselyyn. Näkkyy sitten seuraavassa.

Äänestä
  • Persut putoavat lissää Teuvon kaltoinkohtelun vuoksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

...niitä Purran kuvalla varustettuja kauniita leikkuulautoja? Leikkausten kohteita täällä ainakin on. Purralla on lisäksi isot sakset.

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010271395.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu