SAK käveli ulos neunvottelupöydistä joulukuussa, koska heidän idea on päästä kaupankäyntiin, paketoida hallituksen esitykset ja sitten hyväksyä jotain ja sitten olla hyväksymättä jotain toista. TES-neuvottelut tulevat loppuvuodesta. Silloin voi yrittää paketoida.
Nyt ei olla tekemässä kompromisessa. Nyt ei ole kaupankäynnin aika. Nyt ollaan laittamassa Suomen talous ja työllisyys kuntoon. Siinä ei ole kompromisseja. Suomi tuottaa tappiota tai ei tuota.
SAK:n joukkovoiman käyttö työtaisteluun on sama kuin joukkoraiskaus. Ei oikein.
SAK voi palata neuvottelupöytään kertomaan omia mielipiteitä tai sitten ei. Lakialoitteet menevät eteenpäin. Maan hallituksella on siihen kansalta saama valtuutus. Jonkun yksittäisen eturyhmän mielipide ei voi eikä saa mene kansanvallan edelle, Näin on.
Poliittiset lakot ovat aiheuttaneet Suomen kansantaloudelle jo miljardin tappion BKT:hen. Se vauhdittaa talouden taantumaa ja johtaa lisäleikkauksiin. Hävetkää SAK:n päättäjät!
Missä on vasemmistoammattiliittojen moraali? Missä on yhteistyö ja yhteisen rakentaminen? Vastakkainasettelun aika on ohi. Jo riittää. metoo
SAK:n Elorannan paketointiyritys on vastuuton
6
198
Vastaukset
- Anonyymi
Eloranta, Aalto, Ekström, Kokko, Väntti, missä vastuunkanto? Puskista osataan huudella, mutta ei haluta rakentaa maata.
Hallituksessa on vastuunkantajia vaikeassa tilanteessa: persut, kokoomus, kristilliset, ja rkp. He ovat vastuunkantajia. Ei rintamakarkureita.
SAK;n toimet osoittavat, että järjestö ei ole yleishyödyllinen. Sen takia osingot verolle.
Jos järjestön toimintaa epäillään maanpetokseksi, niin sellaisen järjestön jäsenmaksun verovähennys tulee poistaa.- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Nyt murtamaan lakkoja ja lopettamaan tehtaita, kaikki paperitehtaat pois suomesta, ja satamat suljettava kaikki, lopputilit lakkolaisille ja verojen korotus 20%
- Anonyymi
SDP takana lakkojen järjestelyssä yrittää saada uudet vaalit aikaiseksi
- Anonyymi
TYÖNTEKIJÄT MAKSAMAAN OMAT LAKOT JA TEHTEITTEN TAPPIOT
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
😍 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241474- 1881214