Mitä jos otin aiemmin Ylen uutisien sijaan uutislähteisiini mediat hs, il, is, t&t, kauppalehti, ja muutamia Euroopan laajuisia medioita?
Olen nyt muutaman päivän skuupannut ylen uutisia ja olen hämmentynyt, ja surullinen heidän osalta joiden pääuutislähde Suomessa on yle.
Olen nyt muutaman päivän skuupannut ylen uutisia ja olen hämmentynyt, ja surullinen heidän osalta joiden pääuutislähde Suomessa on yle.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Samat tärkeimmät uutiset pyörivät jokaisessa lehdessä.
Minkälaisista julkaisuista saat iloa ja varmuutta?
xLiner
Voit kokeilla vaihtelun vuoksi lukea näitäkin uutisia:
https://www.nasdaq.com/
Voi virkistää.
En ole katsonut enkä kuunnellut Ylen antoa vuosiin. Helpompi hengittää, eikä ahdista se vihervasemmistolainen propaganda, jota sieltä suoltavat. Pahinta on ne kaikki "asiantuntijat", jotka ismiensä mukaisesti vastustavat kaikkea moraalisesti oikein olevaa tai järjellä perusteltuja toimenpiteitä yhteiskunnassa, joita kaivavat kaveripiireistään erilaisiin "paneeleihinsa" jauhaamaan vihervasemmistolaista epistolaansa.
Ylen anto ei ole poliittisesti puolueeton ja objektiivinen, vaikka sitä pakkoveroin rahoitetaan.
Maailmankuvansa voi rakentaa ihan itsekin. Uutisia kun lukee ympäri maailmaa, näkee paremmin totuuden, eikä vain muiden määrittämää "totuutta", varsinkaan Yleläisten totuutta.
Hyvä kommentti ja juuri näin asia on. Ylen yksipuolinen vihervasemmistolainen näkökulma joka asiaan on tarkoitettu vain poliittiselle vasemmalle laidalle.
Oikeastaan ylen poliittinen värittyneisyys avarsi maailmaani ja sen takia siirryin myös ulkomaiseen mediaan joka paljastaa hyvin kuinka yksioikoiseen uutisointiin yle pyrkii ja yle poimii uutisista lähinnä sellaiset pointit jotka ajavat poliittisen vasemman laidan etuja.
Ylen uutisoinnissa on huomattavaa, että se vaikenee vihervasemmistolaista agendaa vastaan olevasta uutisoinnista joko jättämällä kertomatta taustat uutiseen tai vaikenemalla siitä kokonaan.
Tämän on huomannut vuosien aikana, kun on lukenut tai katsonut uutisia muualta maailmalta.
Otan pari-kolme esimerkkiä. Etelä-Afrikassa valkoisien maa- ja muun omaisuuksien ryöstöt ja murhat. Ranskan lakkoilujen perussyyt. Kanadassa ei ihmisillä ole enää varaa elää, Suomessakin sama tilanne alkaa olla käsillä. Mistä kaikki johtuu!? Vihervasemmistolaisesta politiikasta.
Onneksi muut mediat alkavat pikkuhiljaa toimia jälleen rehellisemmin, varsinkin nyt, kun ei onneksi enää ole vihervasemmistolaista hallitusta antamassa avokätisesti "mediatukea" näille, kuten esim. "korona" - ja muuhun "fakta" -uutisointeihin.
Seuraa firmaa CNXT = Conexant.
kerronko historiaa mikä on firma Conexant, kerron ha... on siis suurempi firma joka osti eräänkin Brooktree-nimisen firman joka oli tunnettu erittäin hyvistä videodigitointi piireistä mm. BT878A = BrookTree Fusion Alpha.
On joku tietokoneen kortti on Brooktreen eri.. BT848A -piiri :D
jotain tosdi haudkojs juttujs Nlskc Mirror -juytussswkin heillä ...
olrn jooh ostaswnut jo netflixin jutrun, murttqw milloin lqitqan s3n voimaqan koska erilaisiaq asioitwqa
kun odtasnut jonkin nretflix jutun niin hrti kilaa dollareits jonnrkin Blackrokcin tileille...
Ei koskaan sais olla vain yhden valtion uutislähetyksen varassa. Miettikää nyt vaikka venäjää. Mä hommasin itelleni svt kanavat ja katon nyt uutisia sieltä vaihteeks. Kustannuksiahan tosta vähän tulee, mutta voi sieltä muutakin kattoo, ainakin nyt melofestivaalia. Mitä mieltä ootte ruotsin voittajista? Toiset ei tykkää, kun ne on norjalaisia. Suosittelen kyllä svt kanavaa, ja noita uutisiahan näkee ihan ilmaseks netin kautta svt playssa. Ne on vapaassa katselussa ilman maarajoituksia.
Mitä enemmän seuraa pelkästään suomalaisia uutislähteitä sitä enemmän tulet pettymään kun ymmärrät miten aivopestyjä ihmiset täällä ovat.
-harmiseikirj-