paperimies turpaansa tehtaan portilla, jos vielä alkaa soittamaan suutaan minun kesätöistä! Vittu, alkaa olla jo mitta täysi näiden liittoaktivistien kanssa!
Huomenna saa yks
kusipää
262963
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Nehän taistelee teidänkin puolesta, jos TA saa tahtonsa läpi ei teille enää kesätöitä löydy kun siirrytään 4-vuoro käyntiin eli suomeksi teitä ei enää tarvita!
Sittenhän me joudumme elättämään ne kesäisinkin.
Oletko sellainen kesäduunari vähän niinkuin kesäkissa, joka hylätään syksyn tullen?
maksaa kaiken takaisin näille änkyröille ja korkojen kanssa!
voisitko tarkentaa sanaa änkyrä??
Jotain saatanan amiskieltä taas.
Uskomaton saitti todellakin.
Tee aina niin, kuin itse uskot oikeaksi, tietenkin pienen harkinnan jälkeen. Tulet pärjäämään.
uhoo siellä. Monelta ja mikä tehdas? Tuun joutessani kattoo jos on hyväkin show tulossa.
Jep, ei muuta kuin läskinaamoille pataan vaan.
Jos ite opiskelisin vielä ja olisin kesätöissä paperitehtaalla, niin antaisin rikkuri- meiningistä urputtaville amiksille hiukka smackdownia...
Niin varmasti. Millä antaisit. Koko sun 65kg vartalosta lähtevällä hirveällä heijarilla? Vai ihanko joku mukava moukarilyönti?
Pistetään tuohon painoon vielä 30 kiloo lisää, niin ollaan oikeilla luvuilla. Ja hausikäännössä vedän samalla kilomäärällä kuin mitä sulla on elopainoa.
Eli kyllä mä uskon, että muutamaa pöhöttynyttä paperiduunaria pyörittelen maassa kuin tiskirättiä.
ja sitten heräsit ja laskit kissan ulos.
ja se kissa tuli ja kusi sua silmään.
niinkö se teki. Missäs salilla käyt niin tuun kattoo niitä sun haukkojas? Voisit antaa varmaan pari hyvää vnkkiä.
ovat terveydelle vaarallisia.
Niin. Voisit tulla, mutta sinne tuskin päästetään tuollaisia kynäkauloja.
Tosin sä varmaan kyllä tarvisit vinkkejä.
(Voi helposti kuvitella millaset pulkannarut sullakin on..)
Kai samaan yhtiöön aiot seuraavanakin kesänä hakee, ellei sit tosiaan toi nelivuorokäynti toteudu. Et varmaan koko kesää jaksa vittuiluakaan kuunnella. Kyllä se työviihtyvyyskin on aika tärkeetä, ainakin mulle.
antaa mennä vaan. Mä maksan.
ja näytä luikkua jos eivät muuten ymmärrä. Jokainen kuollut vanha paperimies tekee tilaa nuoremmalleen (ei kommari).
Eikä tarvitse metsäteollisuudessa enää työskennellä.
Hehe!!!
Vittu jos äijä käy liiviin kiinni, niin turpiin tulee. Ei minua ole ennenkään tuollaiset siat lääppineet! Kyllä kai ne loparit sille sialle annetaan, eikä minulle.
että laki on sinun puolellasi ja haaste käräjäoikeuteen on halpa ja helppo juttu pitää puolensa.Samalla kommariäijät saa maksaa sulle kunnon korvauksen vittuilustaan.
Kannattaa katsoa, että on todistajia paikalla( muita kuin nuo pimeet papruhihhulit).
vetäisin turpaan niitä kommaripappoja jos tulisivat mulle vittuilemaan.
Ei kuulu niille homoille jos mä meen töihin.
En kyllä ikinä liity niiden paskatouhuihin.
No niin, alkaa uusi verso kukoistaa edellisen mädäntyneen tilalle. Joo pojat luottakaa aina omiin aivoihinne, pienellä varauksella tietenkin. Paprutkin luottaa omiin aivoihinsa, mutta kun ne on niin aivopestyjä koko porukka, niin pieleen menee aina ja ne tollot ei edes huomaa.
Teillä on oikea asenne jo noin nuorena, jotkut vanhat pierut ei pysty muuttamaan sitä, mitä ne on saaneet jo äidinmaidon mukana ja nyt se sitten kostautuu.
Älkää pitäkö mitään itsestäänselvyyksiinä pelkästään sen takia, että olet ainoa porukassa joka epäilee massan aatoksia. Niin se ihmiskunta on ennenkin kehittynyt, on tullut joku toisinajattelija, joka on jopa tapettu sen takia, että on ollut oikeassa. Sua ei nyt sentään tapeta, mutta parempi olla oikeassa yksin kuin "Joukon" mukana väärässä.
Aaaahahahahaaa, eipä tartte pojan enää kysellä paperiteollisuudesta minkäänlaisia töitä, toivottavasti et oo paperiteollisuuden opiskelija, joudut heti alkuunsa ulkomaille lähtemään!!
Kyllä se vaan pojat nii on, et rikkuri on rikkuri, ja vanhat kommarit ei sitä varmasti unoha. Ja kyllä ne sun elämästä voi vaikean tehä, jos meinaat alalla työskennellä.
Itse olen onnellisesti maannu jo neljä viikkoo kotona, tästä taitaa tulla elämäni paras kesätyökesä!!Kohta toimistolle kommareita puhuttaan...
Jos joku täällä vahingossa mainitsee sanan lakko, niin siitä nousee kauhea meteli ja huomautetaan, ettei ole mikään lakko vaan työsulku. Jollei ole lakkoa, niin ei ole rikkureitakaan. Pölvästit.