...tästä naudanlihan ja maitotuotteiden haittaverosta jota ministeri Purra on lähtenyt ajamaan? Ruualle siitä tulee lisää hintaa, mutta mitä sanovat "haittaruuan" tuottajat?
Mitä mieltä Pellossa ollaan...
16
454
Vastaukset
- Anonyymi
Purra pörrää ku mehiläinen kukissa ja haluaa imeä kaikista mehut pois.
- Anonyymi
jotain globalistien hömpötystä, yrittävät aiheuttaa nälänhädän. naudat on tärkeitä otuksia, super-terveellistä lihaa. tärkeitä lannoittajia. Elämänlähteitä. Naudoista pitää päästä eroon, että saadaan kunnon nälänhätä maailmaan, aavikoitumista ja sen sellaista.
- Anonyymi
Lehmät pieree ja ilmasto pilaantuu, lisäverolla pierun laatu paranee.
Purra perusteli lisäveroa maitotuotteiden rasvojen haitoilla terveydelle, ei ilmastosyillä. Perussuomalaiset eivät ole perinteisesti arvostaneet ilmastoon liittyviä asioita, vaan pitävät sitä lähinnä vouhotuksena, "ilmastohumppana".
- Anonyymi
Nyt alko satamaan kepun laariin vielä lisää sekopäisiä ideoita persuilta,tuntuu siltä että persuissa jokaisella äänestäjällä on oma puolue.
- Anonyymi
Taasko siellä eletään, kuin pellossa?
- Anonyymi
Sillä verolla olisi hoikentava vaikutus myös Pellon pikkukullisille keskivartalolihaville viiksivalluille.
- Anonyymi
Purraa ei haittaa, kun on kasvissyöjä.
- Anonyymi
Joo, piilovihree muuten mutta ihmisarvoasiat päin p:ttä.
- Anonyymi
Melkein kasvi.
- Anonyymi
Ha-ha, nyt sanotaan että Purralla on mennyt rasvat sekaisin, eikä naudanliha ja maito joutuisikaan lisäveron piiriin. Hyvä sinänsä jos näin on, mutta suunnitelmia voi ministeri näköjään perua monella perusteella, kuten omalla sekoilulla.
- Anonyymi
maito on pahempi terveydelle ko limsa se tukkii suonet rasvala ja kalkilla se on tarkotettu vain lehmien lapsile eikä ihmisile
- Anonyymi
Joutas hajottaa koko hallitus. Vuosi on jo menny tyhjää jauhaessa.
Muuta saatu aikaan kun politikkojen tekemä "poliittinen lakko".- Anonyymi
Eipä olisi vahinko jos nurin menisi tuo kabinetti. Metso Group ei katkaissut palkanmaksua kuten muut metsäyhtiöt jotka kurittavat työläisiään antaen näin poliittisen tukensa hallitukselle. Itse asiassa kyseessä on näiden yhtiöiden osalta työsulku, koska palkanmaksu keskeytettiin. Metso käyttää seisokin huolto- ja remonttitöihin ym sillä perusteella, että kiista on hallituksen ja ay-liikken välinen, ei ay-liikkeen ja työnantajien. Siinä firmassa käytetään järkeä eikä lähdetä silmät kiiluen tukemaan Orpon hallitusta.
- Anonyymi
Onko purra myös maatalous kautta ympäristöministeri vai onko hallitus päiväkoti
- Anonyymi
Purra pitää itseään kaikkien alojen erityisasiantuntijana, siitä nuo vouhotukset.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1454045Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville643720Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.123004Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1202601- 1782275
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa321584Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka491457- 541282
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih161070Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1111065