Riikka Purra viitsi tulla Rovaniemelle, näyttää nokkansa Lapissa, suoltamaan sitä soopaa, mitä hän suoltaa hallituksessakin.
Eivät köyhät ihmiset tarvitse paskanpuhujan, ainoastaan rikkaiden kansalaisten edustajan paskanpuhumisia.
Maaseudun kovaa arkea pyörittäviltä ihmisiltä on jo viety tarpeeksi.
Lapin Kansassa, porvarilehdessä oli sivukaupalla Purran suoltamia valheita.
Ja lisäksi kirjoituksen päätteeksi oli kommentteja, jotka nekin oli painettu vain fasistimielisiltä turvan repijöiltä, köyhien kyykyttäjämielisiltä, sotahulluilta porvareilta.
Purraa ei äänestäjänsä pettäneiden taholta kaivata.
Purran naamaa ei edes halua nähdä kukaan petetyksi tullut. ja niitä on on Suomessa paljon.
Riikka Purra, Rovaniemellä
15
628
Vastaukset
- Anonyymi
Ei edes Lapin poroilla ole Purraa ikävä!
- Anonyymi
Mut jos sie on sadomaso persunatseja ?
- Anonyymi
Purra on ihmisen irvikuva ja sadisti.
- Anonyymi
Kyllä on kerrankin kunnon ministeri ja tulee esille mikä on tilanne.
- Anonyymi
Olette te tosi tyhmiä..Ei se Purra ainoastaan tee näitä päätöksiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä on kerrankin kunnon ministeri ja tulee esille mikä on tilanne.
Kyllä,,hän sentään sanoo miten asiat on.Vähävaraisilta vaan ei saisi leikata, koska he ovat jo muutenkin pulassa.
- Anonyymi
Joka hyväksyy Purran toimet kokoomuksen pönkittäjä, ei ole lainkaan köyhä eikä kipeä.
Purra on täydellinen porvarin ruumiillistuma, osalle suomalaisista kauhistuttava ihminen.
Jo yksin sillä, kun lähti kokoomuksen kelkkaan. - Anonyymi
Lapin Kansa ei julkaise kuin fasistien kirjoituksia.
Mutta jääköön kaikkien fasistimielisten kirjoitukset omaan arvoonsa. Purra on täysi noita-akka, heiluu saksien kanssa. Ja Qrpon toiminnassa haiskahtaa lahj.
Hallituksen väen toiminnan tausta ei kestä päivänvaloa.
Korruptio on se, joka jyllää tänä päivänä vahvasti asiassa kuin asiassa, joka koskettaa Suomen taloutta.
Hallituksen ministereille sataa rahaa ovista ja ikkunoista.
Asia selvä kuin pläkki.
Mitä intressiä heillä ahneilla olisi muuten rikastuttaa muita?
Puntit kun menevät tasan, siinä on jotakin järkeä. - Anonyymi
Viellä se Jauho-Purra kehtas tulla naamaansa näyttään,
Papukaija Purra on varsinainen turhake. (äjy-kääpiö) - Anonyymi
Tuo on parasta toimintaa,kun edellinen hallitus teki 40 miljardia velkaa ei
ole muuta vaihtoehtoa !!!,kun velkoja on alettava maksaa muuten ”Titanic ”
uppoaa ,raha kun ei kasva puussa kuten SAK laiset ilmeisesti uskoo !!! - Anonyymi
Orpon, Purran, ja kaikkien hallitusten ministerien toiminta on täysin järjetöntä.
Sille ei löydy mitään selitystä. Kansalaisia lyödään retkuun sen kun vain keritään.
Eivät kansalaiset ole syyllisiä Euroopassa riehuvan sodan rahoittamiseen, eivätkä valheelliseen Natoon vientiin, ja järjettömään DCA-sopimuksen solmimiseen. - Anonyymi
Perussuomalaisten noita-akka, trolli, PunttiPurra siellä on sakset kädessä, avustajanaan Urpo.
Fasistien lahjomat ministerit, jotka syytävät velkarahaa ulkomaille. ja valehtelevat kansalaisia säästötarpeista.
Molemmat häpäisty jo Euroopassakin.
Ja kermana päällä, Stubb, jonka kokoomuslaiset nostivat pressaksi puhtaalla vilpillä.
Ja Sauli Niinistö, Natoon kansalaiset väenväkisin salaa pakottamalla antoi ylisuuren vallan myös Suomen fasisteille. Teko, joka ajaa Suomen tavalliset ihmiset taloudelliseen umpikujaan.
Kokoomuslaiset ja porvarit ja Suomen oligarkit uhoavat nyt sen voimin, piittaamatta muusta kansasta pätkääkään.
Tavalliset suomalaiset alkavat kohta olla orjakansaa. - Anonyymi
Perussuomalaiset petti äänestäjänsä pahemman kerran!
- Anonyymi
Jos haluatte tietää, minkälainen herra se tällä hetkellä suomessa häärää ja määrää, katsokaa YOU TUBista , level2, video. Stubb.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3704324Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1463755KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti982666Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92431Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei152249Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1521910Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181848- 1191818
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551105