Raivaussahat käteen ja risusavottaan, etelässä ei enää lumikaan haittaa.
Siellä vaan yritetään mukamas ajaa duunarin etua, mutta katin kontit. Tehtaita suljetaan, tilaukset jää täyttämättä ja tämän johdosta tulevaisuudessa työpaikat vähenee.
Viime lakon seurauksena väheni 2000 työpaikkaa, montako nyt ?
Hallitus tekee lakeja ja asetuksia kansalaisten antamalla mandaatilla työelämän parhaaksi. Miksi se on niin vaikea hyväksyä ????
AY - Johtopellet oikeisiin töihin
7
283
Vastaukset
- Anonyymi
Lässyn lässyn.
- Anonyymi
Oletko aloittaja miettinyt, paljonko nuo hallituksen leikkaukset tulevat maksamaan noille ihmisille, joilta leikataan?
- Anonyymi
Empä ole miettinyt - neljän vuoden päästä siihen voi taas vaikuttaa äänestämällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Empä ole miettinyt - neljän vuoden päästä siihen voi taas vaikuttaa äänestämällä.
juna on silloin jo mennyt. Paluuta ei enää ole. Tavallisen työntekijän asema on heikentynyt työmarkkinoilla 90 luvun alun lamasta lähtien tasaiseen tahtiin. Sitä mukaa myös työnantajain valta on lisääntynyt. Nyt on hallituksen toimesta tarjolla oikein jättikokoinen lisäheikennyspaketti .
- Anonyymi
tuskin kukaan heistä mitään oikeaa työtä osaa tehdä.
- Anonyymi
mitä on oikea työ
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241474- 1881214