Suomessa on liki miljoona sinkkua

Ja kuinka se kerpele vie ! voi tästä huolimatta olla niin epätoivoisen vaikeaa löytää se oma kulta kainaloon :(
142220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

...vaikeeta on elämä,kerpele....

Äänestä

Josko kaikki etsivät kuuta taivaalta eikä niitä sinkkuja?

Äänestä

...siitä, että kaikki sinkut eivät ole epätoivoisesti haku päällä. Täällä ainakin yksi, joka tällä hetkellä nauttii suuresti sinkkuilusta :)

Äänestä

... etsitään puolin ja toisin niin kovin vaatimuksin kumppania ettei kukaan kelpaa? Pitkään yksinollessa tulee helposti (joskus toki syystäkin...)krantuksi ja vähän ehkä vieraantuu realistisista vaatimuksista. Meinaan kun ei nuo monet pariutuneetkaan/parillisetkaan mitenkään ihmeellisiä useimmiten ole vaan ihan tavallisia maija- ja mattimeikäläisiä...

Äänestä
  • Kyllä. Tuo on naisten kohdalla aivan totta.

    Äänestä

  • realistisuus katoaa,vaatimukset lisääntyy,mutta silti ikävä ihmisen luo on kova,mutta valinta on jokaisen,ei pidä valittaa sitten yksinäisyyttään.

    Äänestä

eipä sitä muutakaan voi, kun naisia ei kiinosta :D

Äänestä

se, kun en ole kaunis enkä tyylilyyli niin kukaan ei vaivaudu edes tutustumaan. Ajattelin ostaa kameran, ei se korvaa miestä, mutta etsinnän kohde muuttuu.

Äänestä
  • Sama juttu, kukaan ei vilkaise minuun toista kertaa.
    En saa mitään mahdollisuutta osoittaa että olen ihan hyvä tyyppi...

    Äänestä

ainakin valinnut sinkkuuden, sopii parhaiten. Kivahan se on elää unelmaansa, johon ei kuulu tyttöystävää tai omia jälkeläisiä...vapaus on tärkeintä! toivottavasti onnistut omassa tavoitteessasi =)

Äänestä

se uusio sinkku ei kelpaa.Pitää olla lapseton,blondi,tiukka,kiintee...listaa voisi vielä jatkaa.
Terveisin kaipaava uusiosinkku.

Äänestä

...että "miksei sulloo akkaa?"
On se kumma kun ei kukin saa elää siten kuin haluaa. Ymmärtäisin typerän utelun paremmin, jos tästä elämäntavasta koituisi haittaa ulkopuolisille.

Äänestä
  • ....mitalla ja udellaan vastakysymyksenä naama pokerilla pariskunnilta vaikkapa että miten seksielämä sujuu monen vuoden liiton jälkeen. Eiköhän siitä kyselyt lopu ainakin sillä kertaa.

    Olen samaa mieltä että ollaan sinkkuja tai varattuja, ihan miten vaan, suvaitaan toisiamme ja jätetään tyhmät kyselyt sikseen.

    Äänestä

Minä ajattelin tänään jättää sen oman kullan haikailun ja tyytyä siihen mitä minulla on. Ja kun on tuota terveyttäkin siunaantunut ja lapset jo tehty ja kesä edessä. Eihän minulta mitään puutu... Tommy Hellstenin kirja: sen saat mistä luovut, voi sisältää tässäkin totuuden siemenen: ainainen etsintä ja jonkin sellaisen haluaminen mitä ei omista, vie ilon elämästä ja energiat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mätä Kukko kirjoitti:

Ja kuinka se kerpele vie ! voi tästä huolimatta olla niin epätoivoisen vaikeaa löytää se oma kulta kainaloon :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu