Niin. Seksiä oli suhteen alkuaikoina (5v.sitten) muutaman kerran viikossa, sitten kerran viikossa ja nykyään hyvä jos kerran kuussa. Itse haluaisin seksiä vaikka joka päivä ja välillä parikin kertaa. Tai noh, nykyään menen suosiolla soololla, kun turha vaiva ehdottaa mitään. Tulee vaan kieltävä vastaus ja paha mieli itselle.
Olen kokeillut jutella, tehdä aloitteita, keikistellyt alasti, hommannut seksikkäitä alusasuja, leluja, kuntoillut, ehdottanut lisäravinteiden syöntiä ja testosteronin mittausta & itsestä huolehtimista. Mikään ei toimi. Tuntuu kyllä tyhmältä olla se ainoa osapuoli, joka yrittää. Mutta.
Kokemuksia? Neuvoja miten lisätä seksiä?
Olen kokeillut jutella, tehdä aloitteita, keikistellyt alasti, hommannut seksikkäitä alusasuja, leluja, kuntoillut, ehdottanut lisäravinteiden syöntiä ja testosteronin mittausta & itsestä huolehtimista. Mikään ei toimi. Tuntuu kyllä tyhmältä olla se ainoa osapuoli, joka yrittää. Mutta.
Kokemuksia? Neuvoja miten lisätä seksiä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olisiko kumppanillasi jotain huolia! Esim terveys työ raha. Kaikki nämä vaikuttaa, eikä syyn tarvitse liittyä seksiin millään lailla. Näin oli meillä pitkään, mutta nyt on jo paremmin.
Niin. Olen tätäkin miettinyt ja kysynyt aina välillä, mutta kuulemma ei ole mitään. Hyvä kuulla, että teillä tilanne parempaan päin. Kävikö se ihan itsekseen ajan kanssa vai jotenkin muuten?
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Sanon suoraan eroa. Ei se tuosta parane. Lopulta alat vaan inhota itseäsi ja menetät itsetuntonsi. Etsi mies jolla kohtaa seksihalut kanssasi.
Seksi häipyy kuviosta nopeasti kun parisuhde on ajautumassa tilaan jossa suhteen osapuolet eivät kohtaa. Tätä erkaantumista pidetään normaalina koska se on yleistä suhteissa, mutta tosiasiassa useimmat suhteet ovat yksinkertaisesti laiminlyötyjä - kyseessä ei ole "normi" vaan se että suhteita ei oikeasti eletä ja rakenneta toimivaksi ja ihmisiä palvelevaksi.
Intimiteetti. Mitä se on?
Ei se ole sitä että ollaan ilman vaatteita toisen kanssa. Vaan se on sitä että tiedetään että voidaan olla oma itse, mielipiteineen, tuoda esiin omia epäilyksiä, huolia, tuhrautumia ja TIETÄÄ että se toinen ei ammu niitä alas. Tämä on yksi asia mikä täkäläisissä suhteissa laiminlyödään vakavasti. Toisesta suhteen osapuolesta tulee määrittäjä ja toisesta määrätty. Kummatkin turhautuvat ja alkavat intimiteettitasolla erota toisistaan.
Tämä on se syy miksi seksuaalisuus kuolee. Seksuaalisuus elää ihmisen vapaudessa ja kumppanuudessa tämän vapauden antaa se oikea kumppanuus. Tämä ei tarkoita vapautta jossa nussitaan ketä sattuu milloin sattuu, vaan vapautta olla itsensä, tulla kuulluksi ja kohdatuksi ja hyväksytyksi omana itsenään. Vapautua teeskentelystä, vapautua olemaan nähty, huomiotu ja koettu.
Suhteen alussa tämä toteutuu helposti, koska ollaan niin haltioissaan toisesta. Mutta tämä olotila on se mitä pitäisi pystyä ruokkimaan koko suhteen ajan ja tarvittaessa elvyttämään, etsimään uudelleen.
Käsi sydämelle, oletko oikeasti tehnyt näin? Vai omaksunut vain oletetun parisuhderoolin joka kieltää minuuden sekä itseltäsi että kumppaniltasi yhteydessä toisiinne.
Niinpä. Kyse ei ole seksistä. Ei ole koskaan ollut, ei tule koskaan olemaan - vaan seksi on se toteuma mikä tapahtuu kun asiat on hoidettu oikein.
Normaalia kiertokulkua. Ei seksi pyöritä maailmaa.