Miten saada lisää seksiä parisuhteeseen?

Anonyymi-ap

Niin. Seksiä oli suhteen alkuaikoina (5v.sitten) muutaman kerran viikossa, sitten kerran viikossa ja nykyään hyvä jos kerran kuussa. Itse haluaisin seksiä vaikka joka päivä ja välillä parikin kertaa. Tai noh, nykyään menen suosiolla soololla, kun turha vaiva ehdottaa mitään. Tulee vaan kieltävä vastaus ja paha mieli itselle.
Olen kokeillut jutella, tehdä aloitteita, keikistellyt alasti, hommannut seksikkäitä alusasuja, leluja, kuntoillut, ehdottanut lisäravinteiden syöntiä ja testosteronin mittausta & itsestä huolehtimista. Mikään ei toimi. Tuntuu kyllä tyhmältä olla se ainoa osapuoli, joka yrittää. Mutta.

Kokemuksia? Neuvoja miten lisätä seksiä?

6

651

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisiko kumppanillasi jotain huolia! Esim terveys työ raha. Kaikki nämä vaikuttaa, eikä syyn tarvitse liittyä seksiin millään lailla. Näin oli meillä pitkään, mutta nyt on jo paremmin.

      • Anonyymi

        Niin. Olen tätäkin miettinyt ja kysynyt aina välillä, mutta kuulemma ei ole mitään. Hyvä kuulla, että teillä tilanne parempaan päin. Kävikö se ihan itsekseen ajan kanssa vai jotenkin muuten?


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­N­y­­­m­­­f­o­­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Sanon suoraan eroa. Ei se tuosta parane. Lopulta alat vaan inhota itseäsi ja menetät itsetuntonsi. Etsi mies jolla kohtaa seksihalut kanssasi.

    • Anonyymi

      Seksi häipyy kuviosta nopeasti kun parisuhde on ajautumassa tilaan jossa suhteen osapuolet eivät kohtaa. Tätä erkaantumista pidetään normaalina koska se on yleistä suhteissa, mutta tosiasiassa useimmat suhteet ovat yksinkertaisesti laiminlyötyjä - kyseessä ei ole "normi" vaan se että suhteita ei oikeasti eletä ja rakenneta toimivaksi ja ihmisiä palvelevaksi.

      Intimiteetti. Mitä se on?


      Ei se ole sitä että ollaan ilman vaatteita toisen kanssa. Vaan se on sitä että tiedetään että voidaan olla oma itse, mielipiteineen, tuoda esiin omia epäilyksiä, huolia, tuhrautumia ja TIETÄÄ että se toinen ei ammu niitä alas. Tämä on yksi asia mikä täkäläisissä suhteissa laiminlyödään vakavasti. Toisesta suhteen osapuolesta tulee määrittäjä ja toisesta määrätty. Kummatkin turhautuvat ja alkavat intimiteettitasolla erota toisistaan.

      Tämä on se syy miksi seksuaalisuus kuolee. Seksuaalisuus elää ihmisen vapaudessa ja kumppanuudessa tämän vapauden antaa se oikea kumppanuus. Tämä ei tarkoita vapautta jossa nussitaan ketä sattuu milloin sattuu, vaan vapautta olla itsensä, tulla kuulluksi ja kohdatuksi ja hyväksytyksi omana itsenään. Vapautua teeskentelystä, vapautua olemaan nähty, huomiotu ja koettu.

      Suhteen alussa tämä toteutuu helposti, koska ollaan niin haltioissaan toisesta. Mutta tämä olotila on se mitä pitäisi pystyä ruokkimaan koko suhteen ajan ja tarvittaessa elvyttämään, etsimään uudelleen.

      Käsi sydämelle, oletko oikeasti tehnyt näin? Vai omaksunut vain oletetun parisuhderoolin joka kieltää minuuden sekä itseltäsi että kumppaniltasi yhteydessä toisiinne.

      Niinpä. Kyse ei ole seksistä. Ei ole koskaan ollut, ei tule koskaan olemaan - vaan seksi on se toteuma mikä tapahtuu kun asiat on hoidettu oikein.

    • Anonyymi

      Normaalia kiertokulkua. Ei seksi pyöritä maailmaa.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      187
      2748
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2549
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2257
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2084
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1749
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1464
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      205
      1450
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      230
      1204
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1158
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      371
      1089
    Aihe