Loppuuko miehillä kiinnostus heti alkuunsa, jos nainen on liian "helppo"?? Antaa heti seksiä ja vielä soittelee perään?
Sammuuko kiinnostus...?
???
134621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
. tv. mies
Ei voi missään nimessä yleistää! Meidän juttumme alkoi niin, että eksyimme lakanoiden väliin samana iltana kun tapasimme; hetkeäkään ei ole juttu siitä huonommaksi mennyt! Ja minä olin se, joka laittoi yhteisen yömme (sekä seuraavan päivän!) jälkeen viestin hänelle!
Meitä oli kuitenkin kaksi sinä iltana, siinä tilanteessa, joten käy nyt sitten miettimään kumpi se helppo olikaan :). Vielä tänä päivänä, melkein vuosi myöhemmin olemme erittäin onnellisia ja rakkautta ei vähennä olenkaan se, että olimme molemmat helppoja tuona iltana.
Taitaapi olla nimimerkillä 'tv.mies' huonoja kokemuksia itsellään; ei kuitenkaan pidä yleistää. Eihän?Aivan samoin voi sammua tytön mielenkiinto mikäli mies haluaa antautua heti ekailtana :). Eikös? :)
Riippuu tapauksesta.
Itsellä se ei kiinnostusta vähentäisi jos sitä jo ennestään on.
Itselläni se ainakin päinvastoin herättää kiinnostusta, jos nainen vain on muuten "kiinnostava". Yleensä naiset ovat säälittäviä pihtareita, joten tottakai erilaiset yksilöt herättävät kiinnostusta.
miten niin erilaiset yksilöt, suomalainen nainenhan antaa heti ensi treffeillä. ja monesti
Jos olisin kiinnostunut niin pitäisin kyllä, muuten on ihan sama.
Mulla kaikki pitkät suhteet on lähteny siitä tilanteesta, että seksiä on harrastettu viimeistään toka treffeillä. Ja mukavaahan se on, jos nainenkin välillä on se aktiivinen osapuoli, pistää mailia tai tekstiviestiä välillä ja jopa soittelee!
riippuu, silitkin on paremmat.
jos on muutenkin sammuakseen,riippuu mitkä omat fiilikset ovat.Jos oot muijasta oikeasti kiinnostunut niin eipä tuo muuta fiiliksiä mihinkään suuntaan.Jos taas oot liikenteessä sillä asenteella et ei helvetti tästä mitään tuu mut pelataan nyt loppuun asti ja käydään testaamassa kyydit niin tottakai sammuu.
jos liian innokkaasti on tyrkyllä.
jos haluaa pidempää suhdetta, ei kannata
hätäillä.
Jos nainen osaa hommansa, niin kiinnostus voi säilyä pitempäänkinn.
Kiinnostus loppuu siinä pisteessä kun jompi kumpi havaitsee että ei se sitten ollutkaan niin jännää touhua. Mulle on käyny pari kertaa niin että ollaan pyöritty yhdessä kuin paita ja perse, molemmat on ollu silleen jännittyneitä ja ihan kuin oltais rakastumassa toisiimme, mut sit ollaan menty sänkyyn ja yö sekä seuraava aamu menny ihan kivasti, mut sit ei tuu enää juttua ollenkaan... kummallakaan ei oikestanaan ole mitään sanottavaaa ja ja molempien puhelut ja viestit yms. yhteydenpito muuttuu vaikeaksi
Kiinnostukseni sammuu siinä tapauksessa, että nainen "pelaa pelejä" eli esittää etäistä, salaperäistä ja vaikeasti saavutettavaa. Mitä aktiivisempi nainen, sen parempi. Tässäkin on ääripäänsä, eli nainen ei saa olla tungetteleva tai ripustautuva. Jos nainen on tarpeeksi tasokas ja olen hänestä kiinnostunut, hän voi ottaa yhteyttä, vaikka mitään kunnon asiaa ei olisikaan, koska pelkkä puhuminenkin kauniin ja sympaattisen naisen kanssa on mukavaa. Tietysti ne kauniit naiset ovat aika kortilla täällä Suomessa, mutta minkäs teet!