Juuri (1.4.24) saatujen tietojen mukaan persut eivät pettäneetkään suomalaisia. Persut eivät luvanneetkaan olla kyykyttämättä suomalaisia köyhiä ja duunareita. Joten nyt kun he kyykyttävät, mitään petosta ei ollutkaan.
Breaking news (1.4.24): Persut eivät pettäneetkään suomalaisia
14
306
Vastaukset
- Anonyymi
Onnea pienituloisille ja vähävaraisille perussuomalaisten äänestäjille. Tänään saatiin mitä tilattiin!
- Anonyymi
PS = PaskaSakki
- Anonyymi
Persuista jäi mielikuva, että olisivat duunarien puolella.
Kun sitten pääsivät hallitukseen, niin naamiot riisuttiin ja takit käännettiin heti.
Eli, kyllä persut ovat pettureita.
Yleisesti ottaen poliitikot ovat epärehellisin ihmisryhmä.
Poliitikkoon ei voi koskaan luottaa.
Persuista tulee mieleen Donald Trumpp, puheet ja eleet ovat persuilla samanlaisia. - Anonyymi
Muistakaa se, että poliitikot valehtelevat aina.
Politiikassa tuo rehellisyys ja luotettavuus ei ole suosittua/hyväksyttyä.- Anonyymi
Kyllä kyllä. Mutta ei voi kuitenkaan verrata persuja ja muita puolueita. Persut valehtelevat koko ajan. Muut vain joskus.
- Anonyymi
aprillia
- Anonyymi
Juu. Politiikka on likaista, mutta petossuomalaiset ovat härskiydessään omaa luokkaansa,
- Anonyymi
Persuilla on aprillipäivä joka päivä. Tästä päivästä lähtien tulee aprillia lapsikorotustusten poiston johdosta hyvin monille lapsiperheille, joissa isä tai äiti on työtön. Pitemmän päälle hymy tulee hyytymään ja silmät aukeamaan, työttömille wanna be porvari persuille ja ei tässä kaikki lisää leikkauksia on tulossa.
- Anonyymi
Niinhän tuo myös huhtikuun 1. päivänä. Kun ennen vaaleja ei ole mitään vaaliohjelmaa, voi ennen vaaleja antaa ymmärtää mitä vain.
- Anonyymi
Tyhmä suomen kansa,astu persun ansaan .ajatukset pahat , vei lapsiperheen rahat jopa oravan nahat. Kyykyttävät lyövät ja potkivat .Asiat sotkivat. Piiperö tuo pipipää riikka,käypi kimppuun kansan kokomuksen ansan. laukaisten haavat kansan aukaisten.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721157
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51738
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?44595Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296548Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t219513- 50504
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45492