https://www.ess.fi/paikalliset/474636
Sama Salpatie 6 narkomaani kun vanhuksen pahoinpitelystä, asuntomurrosta ja törkeästä pahoinpitelystä loppiaisena 2024 vangittu.
https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?t=40649&start=30
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/621739c6-3929-4a4c-ad42-48e1e6f4acc7
Vangitsemistiedot epäillyistä:
Päätös 9.1.2024 pakkokeinoasioissa PK24/34, PK24/35, PK24/36
NISSILÄ Janne Tapio, s. 291191
ALAOITINEN Mia Jenina Aleksandra, s. 030499
HELMINEN Kalle Juhani, s. 140684
Kaikkien osalta; määrätään vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä seuraavasta rikoksesta:
Törkeä ryöstö 5.1.2024, Hollola
Syyte on nostettava viimeistään 26.3.2024.
Huumejalostuksesta räjähdys Salpatie 6 E
17
506
Vastaukset
- Anonyymi
Ja penniäkään ei ole kenellekään korvauksia maksanut. Tällaisia perseläpiä sitten yhteiskunta hyysää jumalauta
- Anonyymi
😡😡
- Anonyymi
Sano muuta
- Anonyymi
Se avomuija kätki mm koruliikkeen ryöstöstä tavaraa Salpatie 6 E portaaseen ja huumeräjähdyksessä avioton tyttö joutui huostaan ja on edelleen huostassa ja hyvä niin.
Poliisit kävi konepistoolein juuri tuon avomuijan asunnolta etsimässä törkeän ryöstön päätekijää ja poliisit kantoi tavaraa E portaasta säkkikaupalla.
Kait se avomuija tajuaa lähteä muualle siitä taloyhtiön II kerroksesta mahdollisimman pian- ja mieluiten pois koko päijäthämeestä.- Anonyymi
Tyttöä käy sääliksi kun on tuommoiset "vanhemmat". Vaikka kasvatusvastuu ollutkin eri henkilöillä niin ei hyvät lähtökohdat elämään.
- Anonyymi
Ei se luuska mitään tajua. Sillä on uusi narkomaanijätkä ollut jo syksystä saakka
- Anonyymi
Ei se mitään tajua
- Anonyymi
Kohta lähtee varmasti pian kun on pakko
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kohta lähtee varmasti pian kun on pakko
Miks ois pakko jos ei räjähdyksenkään takia tarvinnut?
- Anonyymi
😡😡😡
- Anonyymi
Hullua
- Anonyymi
Meni huumeet moskaks 🤣🤣🤣
- Anonyymi
SEKÖ SE HAISEE HELSINGISSÄ, SYYTTÄVÄT PIETARIA.
- Anonyymi
KARMEA HAJU ETELÄ-SUOMESSA POHJOITUULELLA. AIVAN HUUMAANTUNEITA.
- Anonyymi
😡😡😡
- Anonyymi
Törkästä ryöstöstä tuomittu huumerikollinen Kalle Helminen hakattu. AvomuijallaTaru Pelkonen kohta paskat housussa ellei lähde helvettiiin Salpatie 6 E portaasta.
- Anonyymi
Puolustaudu lommoposkisilta kannabisrotilta heittämällä happoa silmiin.
Kloriittikin käy ja putkireiska. Lopuksi lyö puunuijalla taju kankaalle
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205044
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22452Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361280- 1001247
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17883viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61753- 35722