Monikulttuuriset suhteet

Oletko liitossa ulkomaalaisen kanssa? Keskustele vapautuneesti suhteestasi ja arkipäivästäsi tällä palstalla kun ulkomaalainen kumppanisi on sillä aikaa työssä Kelassa tai assalla.
4927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Töitä voisi saada jos Suomi ei olisi niin rasistinen kuin se nyt on.

Äänestä
  • Ja jos olisi koulutus.

    Äänestä

  • poopzz kirjoitti:

    Ja jos olisi koulutus.

    ...ja työhaluja

    Äänestä

Jep, jos tuon loppuosan liittäisi tuohon "oikean kuvauksen" perään saattaisi jo ihan ensikertalainenkin saada tuntuman tämän palstan keskustelu tyyliin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rikkautemme kirjoitti:

Oletko liitossa ulkomaalaisen kanssa? Keskustele vapautuneesti suhteestasi ja arkipäivästäsi tällä palstalla kun ulkomaalainen kumppanisi on sillä aikaa työssä Kelassa tai assalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu