Mikäs ihminen siellä koululla oikein on töissä kun kerran kovasti pelätään?
Kukaan ei maksa Sompio lehden artikkelista rahaa jotta pääsis lukemaan.
Järvikylien koulu Syväjärvellä
4
1186
Vastaukset
- Anonyymi
"Rehtori Virpi Marjaranta myönsi huoltajille 8.4. lähettämässään Wilma-viestissä, että koululla on tapahtunut asioita, jotka ovat pelottaneet oppilaita:
– Olen teille lähetellyt jo muutamia viestejä koskien koulusta tehtyjä valituksia. Asiasta on nyt ilmennyt se, että tiettyjä koulunkäynninohjaajia sekä opettajia pelätään, tai heidän kielenkäyttönsä on halventavaa, ahdistavaa, oppilaat eivät uskalla tulla kouluun, Marjarata kirjoittaa viestissään."- Anonyymi
Kiitos.
Tokkopa kunta asialle mitään tekee?
Lapsille tai henkilöstölle ainoa vaihtoehto sitten kirkolla?
- Anonyymi
Hevosenleikkiä on joku ruvennu leikkimhän ja nykyään siitä joutuu vastuushen.
- Anonyymi
Aika hurjaa,kun kuitenkaan ei ole runsas oppilasmäärä kyseisessä paikassa. Ja mitä nää koulunkäynninohjaajat on? Pikakoulutus työkkärin vaatimuksesta ja soveltuvuus kyseiseen työhön erittäin heikkoa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204239Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692735Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932421- 472353
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421629Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5411371Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961324- 571320
- 761301
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186