Tyhjää yrittää valittaa, täysin tyhjää ja kulut jää valtion, eli muiden maksettavaksi.
Sitten se eukko itkee, kun joku tekee kunnasta oikeasti oikeita valituksia, omilla rahoillaan, ja kunta lähes kaikki häviää.
Ei siis osata valmistella päätöksiä, eikä osata tyhjästä valittamista lopettaa, kun saa koko ajan törttöillä muiden kustannuksella.
Maalittamisesta itkee ja itseään pahempaa maalittajaa ei ole.
Pitäisi jonkun laskea, miten paljon on tuon periaatteet, törttöilyt ja huono valmistelu maksanut veronmaksajille.
Periaatteena tuntuu olevan, munataanko asia itse, vai palkataanko konsultti munaamaan.
Ei kun kenkää, vaikka maksettaisiin kerran korvaukset, niin halvemmaksi se tulee.
Jos sille parin vuoden palkan maksaa laittomista potkuista, niin se on säästetty parhaimmillaan puolessa vuodessa takaisin.
Kallis eukko.
Anonyymi-ap
2
848
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka keittäisi hevosen kuivalihavelliä??
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914280Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545455Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384067"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste963637Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921377