Olen kohta lahdossa Lontoosta takaisin Suomeen ja tavaraa ON kertynyt, joten onko kukaan laittanut rahtilaivalla tavaraa Suomeen? Tai matkustanut itse rahtilaivalla Suomeen? Minka hintaista se on? Ja sen sellaista tarvisi tietaa! Kiitos vastanneille!
Tavaraa laivalla Englannista Suomeen?
Kokemuksia?
21065
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ehdit kysymään ensin.
Mulla on ihan sama ongelma. Pitäis muuttaa Suomeen siinä vuodenvaihteessa ehkä aikasemminkin 2 lapsen kanssa. Kahdeksassa vuodessa tavaraa on kertynyt mutta mitä olen kuullut muilta niin halvemmalla pääsee jos jättää kaikki huonekalut tänne ja ostaa Suomesta uudet. Eli henkilökohtaset tavarat vaan mukaan.
Olisi kuitenkin kiva jos joku joka on tämän jo käynyt läpi vastaisi kysymykseesi. Saisin minäkin samalla tietää.
Itselläni ei suurempaa tietoa asiata ole, mutta koitan auttaa. En tiedä mitä laivaan lastattava 20 tai 40 kontin vuokraus maksaa. Vuokratkaa kimpassa.
Huolintaliikkeet varmaan tietää.
www.finnsteve.fi