Olen kohtuullisen nuori kaveri, ikä ja kokemus huomioiden ihan hyvä mies. Pahin puute on se, että en ole ns. "piireissä". Koulutkin on käytynä ja vielä hyvin arvosanoin. Paikkakunta ei ole hirmuisen iso, mutta alan töitä on kohtuullisesti tarjolla. Ne vaan tuntuvat ihmeesti menevän meikäläiseltä sivu suun. Työnantajat antavat hommat sellaisille, joiden kanssa ovat hyvissä väleissä tai muuten vaan tuttuja. Tiedän olevani parempi työntekijä kuin monet noista suhteilla hommia saaneista, joita tunnen.
Mutta pitäkää piirinne, perkele! En ole pitänyt tapanani mihinkään väkisin tupata ja on sitä elämässä muutakin kuin työnteko.
Mutta pitäkää piirinne, perkele! En ole pitänyt tapanani mihinkään väkisin tupata ja on sitä elämässä muutakin kuin työnteko.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.