Vatsatauti yleensä kestää ainakkii viikon joskus voi kestää pitempäänkin. Toivu ihan rauhassa. Ikävä piirrehhää siinä tietty on se, että työkaverikkii sairastuu. Ylleesä samana päivänä.Mutta palakka juoksoo ihan lakisääteisesti...
Laita autokin liikennepoistoon siksi aikaa jos on kaks, laita molemnat. Ei juokse niistä raippaverot eikä vakkuutukset. Ressihää se tuollasista verouutisista tulloo. Ota lunkisti, hae evästä viikoksi ja ei muuta kuin vattaa parantelemaan. Vapuks varmaan jo marssille jaksat sitte.
Ootko kippee? Ihan selevästi oot. Ota saikkuu.
5
215
Vastaukset
- Anonyymi
Ai niin ja muista juuva. Kuulin että sandelssi on hyvä nesteytykseen. Ja suolasärpimeksi vaikka pallorillattu kapanossi.
Luntakkii luppailivat. Varmaan monella niksahtaa taas nilikka tai käsi. Ja se piruhan kestää jopa neljä viikkuaki parantua ...
On tämä raskasta aikaa...
No kohta onneksi tulloo kesä ja kesäloma. Sitte voi vaikka kokkeilla sitä vihriää siirtymää...panna konneet ja autot kuukaueksi seis, säästää pitkän pennin kun ei ajele eikä tankkaile, ostele öljyjä renkaakki säästyy kun pyörälee...luontokii tykkää. Eikä taloakkaa tarvithe lämmittää. Säästyy sähköä ja kaasuakkii. Sitän se Hallituskii on halunnu että kansa säästää....no säästetään ny oikeen olan takkaa...perkele. - Anonyymi
Tuollaisille saikuttajille, joita on valitettavasti työelämään soluttautunut, pitää laittaa viikon omavastuu sairauspäivät. Ja jos ei sitten tokene niin koko "sairausaika" palkattomaksi.
- Anonyymi
Niin mutta sehä on kohta niikii, että kun lakko-oikeus otethan poies, niin sitten ei oo muita ku saikuttajia. Ihan ruuhkaksi asti. Vai ottaapiko herrat sairauvet pois? Ja mitenkä.
Nyhän niillä on kyllä jo maksetut lääkärikkii, jokka vaa ku ukko männöö apuja hakkee pää kainalossa, nii koputtelloo ja jeesustelloo että mikäpä se tämä ompi en tiijä. Suomalaine on sellane luonne, kun sitä vithutettaa tarpeeksi, nii se pannoo maate. Jaettu vitutus ko ompi mukavampi. Ei vituta yksin, ko johtajjaaki vituttaa. Ja kauppiasta, ku ei kukkaa osta, ja verottajaa ku ei oo kiskottavvaa pölijää ja päättäjää ku ei voi kusettoo ennee kethää... Siitäppää tul Suomi sitte kuntoon...millassee no se ompi eri asja se.
Mutta joo... - Anonyymi
Niinpä...Minkäs mahtavat kun koko suomen duunariväestö saikuttaa...ja saikuttaa...ja saikuttaa ?
Se eka päivä vaan palkatta.
Talkoo-Taavetti - Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://nbw.fi/sexygirls?18370145
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p264943Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504740Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104722Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184561Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192344Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241474- 1881214