Etuhaarukka narisee

Uuden hybridi-pyörän etuhaarukan (jousto) suunnalta kuuluu kummallista narinaa ajaessa. Ei väliä miten kovaa ajaa tai mihin suuntaan kääntyy...mistä voi johtua/mitä voisi tehdä?
33157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voi myös tulla kannattimesta ja onpa maantiepyörässä narinan aiheuttajana ollut kuiva pikalinkku..

Äänestä

Jos pyörässäsi on säädettävä ohjainkannatin, niin veikkaan, että se on narinan lähde.

Äänestä

Mulla on kuukauden vanha gary fisher nirvana ja narina loppui kun kiristeli ohjainkannattimen kuusiokolopultit. väittäisimpä että sieltä se sylttytehdas löytyy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meitsi kirjoitti:

Uuden hybridi-pyörän etuhaarukan (jousto) suunnalta kuuluu kummallista narinaa ajaessa. Ei väliä miten kovaa ajaa tai mihin suuntaan kääntyy...mistä voi johtua/mitä voisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu