Suomalaisten maajussien tuotteet

Ne ovat täyttä alaarvoista moskaa. Sitten kuvittelevat niiden olevan hyviä. Samalla pummivat verorahoja miljardeja loisimisestaan.

Hyi hemmetti mitä juntti pummeja! Oikeita lestojen perikuvia.
9167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nytkö sä vasta heräsit? Koko korona ajanhan ne pumppas suomea kuin vierasta s.. venäläiset tuli tänne ostelemaan konkassa olevia yrityksiä. Hotelleja ja naureskelivat miten tyhmä kansa. Antaa yrityksykselle ilmaista rahaa. Sanoivat ei väliä vaikkei asiakkaita ja laskut menee rästii. Koska te lampaat heräätte. Tai sitte te vaan ootte tosi rikkaita.

Äänestä

Molemmat kännissä, ja jo aamulla täällä ruikuttamassa. Oletteko jo muuttaneet loiset siihen pienempään kämppään, tai harkinneet sitä töihin menoa?

Äänestä

Joo. Suomalaiset puhtaat tuotteet kannattaa korvata europpalaisilla moskassa kasvatetuilla tuotteilla.

Äänestä
  • S kaupassa on suomi tuotteet😅 näkee kyllä laadussa. Huonoa on. Kaikki rehutkin on ruskea lehtisiä. Kyllä ne kauppaan jää.

    Äänestä

Palstan vihervassarit täällä taas aukomassa päätään suomalaiselle tuotannolle. Jos ikinä saisin korvamerkitä verorahani mihin ne käytetään, niin taatusti menisi osa suomalaiselle maanviljelykselle ruoan tuotantoineen ja senttiäkään ei saisi yksikään vihervassaripummi maleksimisestaan.
Yrittämistä pitää tukea sillä vain se tuo työtä. Tietääkseni nämä kortistossa makaavat vassari pummit eivät tuota mitään suomelle muuta kuin ovat menoja ja riesa. Jos minulla olisi valta teidät kaikki passitettaisiin siperiaan ilman paluulippua.

Äänestä
  • Mee sinne. Jää sunki tuet maksamatta

    Äänestä

Niin ei olla tymiä kuin joku Teemu, eli tottakai ne vedetkin valuvat sitten alamäkeen heh kun lumet sulaa.

Äänestä

Laatutuotteita ne on. Aloittaja on tällainen akuankan lukija.

Äänestä

niin on joo joissain uhkaeleissä juttuja missä voit hävitä nopeastiikin... mutta joku lotto tai keno tuollaiset niin ei häviä paljoa jos jotain numeroja arvailee

on tuo kumma mustalainen tu5o Alexander Stubb heh

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ne ovat täyttä alaarvoista moskaa. Sitten kuvittelevat niiden olevan hyviä. Samalla pummivat verorahoja miljardeja loisimisestaan.

Hyi hemmetti mitä juntti pummeja! Oikeita lestojen perikuvia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu