Dreamhack pelialan tapahtumien rahoitus venäläisyhtiöiltä

Anonyymi-ap

24

1684

    Vastaukset 24

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aseella uhkailevan ja ammuskelevan ex-poliisin, äärioikeistolaisen kansanedustajan, tapauksen vähätteleminen käynnissä EK-medioissa. Kyse on kuitenkin, paljon isommasta ongelmien vyyhdistä, liittyen isoimpiin talous-pörssirikoksiin, joiden tutkintoja on Suomessa laiminlyöty isosti, vuosikymmenten ajan, korruptiosta ja äärioikeistoekstremismistisestä toiminnasta, niin eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, kuin ministeriöissä ym armeijan, poliisin, supon, krp:n valtion viroissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18384176/poliitikoiden-aseidenkaytosta-on-kansainvalisesti-termeina-mm---vallankaappaus

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa

      EK-medioitten tapauksen villaisella painaminen ja vähättely käynnissä, kun pitäisi ja isosti vaatia SUURSIIVOUSTA, isoimpien talous-pörssirikosten rikostutkintoja eduskunnan yksipuoluejärjestelmään heti.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383248/suunnitelmallista-ja-vakaata-harkintaa-osoittaa#comment-128095636

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍑 ­N­­y­­­m­f­­­o­m­­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18493168/poliitikot-ja-toimittajat-sote-porssimonopolien-mainosmannekiineina

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18493231/samanlainen-parantaa-samanlaisen-uskotaan-ek-medioissa

      Toimittajien pitäisi allekirjoittaa sellainen sopimus, ns. viralliseen mediaan töihin mennessään, etteivät käyttäisi asemiaan, pörssirikollisuuden omien ja sisäpiiriensä osakkeiden edistämiseen, voiton maksimointiin verokeitaissa. Varsinkin kun verovaroista, perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla rahoitettava media.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18558013/aarioikeistoa-ja-venajaa-eniten-vastustavissa-paljon-niiden-asialla-olevia

      Tuota "Dreamhack"-pelialan tapahtumaahan, kaikki ek-mediat, etenkin EK-Yle mainosteli isosti, kuten mainostelevat petovihaa, karhut viime aikoina, olleet EK-Ylen vihan kohteena. Eläimet joita ei pitäisi ruokkia mitenkään, ei veroparatiisimatkailuyritykien eikä biojäteastioitten pihalla pitämisen muodossa.

      https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ja palkat laskivat välittömästi, irtisanomiset alkoivat, kun äärifasisti-pörssirikolliset pääsivät siellä valtaan.

      Kertokaapas keitä suomalaisia, oli tuon "dreamhack pelialan tapahtuman" järjestäjissä ja taustalla, nimiä ?

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      409
      1795
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      135
      1302
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      115
      1281
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      160
      1257
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1036
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      872
    7. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      192
      723
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      59
      671
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      122
      600
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      21
      593
    Aihe