Naisen logiikkaa on se että mitään mistä toinen loukkaantuu ei saa sanoa ja se on aina sanojan vika jos näin käy. Jos noudattaisimme tätä emme voisi olla muuta kuin hiljaa koska jotkut ihmiset loukkaantuu päivää sanan sanomisestakin. On olemassa tietynlaiset käytöstavat se on totta mutta kyllä jokaisen aikuisen ihmisen täytyy kestää myös hieman epämiellyttäviä asioita. Emmehän ole mitään pikkulapsia aikuisena? Jos jollain ihmisellä on demoneja päässä niin paljon että loukkaantuu kaikesta se on hänen ihan oma vikansa eikä sitä tarvitse kenenkään pyydellä anteeksi.
Naisen logiikkaa
Anonyymi-ap
12331
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Laitoin teksin siksi naisen logiikka palstalle koska en ole yhdenkään miehen suusta kuullut kyseistä väitettä. Se on siis naisten joku oma visio. Sananvapaus on suomessa siitä pidämme kiinni. Vajaat kuuluu hoitoon.
Et sitten loukkaannu, kun tulet julkisella paikalla pokaamaan ja repeän hervottomaan nauruun sekä totean kovaan ääneen, että et kai nyt oikeasti kuvittele minun kiinnostuvan esim. ylipainoisesta, haisevasta, alkoholisoituneesta ikälopusta setämiehestä, ethän?
Totta kai loukkaannun jos joku haluaa olla ilkeä ja tieten tahtoen haluaa loukata. Tästä ei liene kenelläkään epäselvyyttä. Ilkeitä ihmisiä on aina ja myös pahansuopia, sille ei voi mitään ja kai tuollaiset ihmiset nauttivat siitä, että saavat nolattua toisia ihmisiä tai vain muuten saavat toiset ihmiset loukkaantumaan. Ihme hommaa joka tapauksessa.
EHkä kuitenkin kyse on ihmisistä, jotka tosiaan loukkaantuvat herkemmin kuin toiset esim. heillä on heikko itsetunto tai muutoin vain ns. ottavat kaiken itseensä ja henkilökohtaisesti. Esim. minulla on tuttu, joka loukkaantuu, jos en lähde hänen kanssaan vaikkapa elokuviin. En oi sille mitään mutta en lähde elokuviin, jos ei huvita mutta tämä tuttuni ajattelee, etten lähde elokuviin HÄNEN kanssaan,tästä ei ole kysymys mutta turhaan tuollaiselle selittelee
Siis loukkaannut jos näytän tunteeni ja harjoitan sananvapautta kertomalla rehellisen mielipiteeni tilanteesta sekä siitä miksi tutustuminen ei kiinnosta? Oletko siis niin kutsumasi vajaa joka kuuluu hoitoon? Et kestä hieman epämiellyttäviä asioita? Onko sinulla heikko itsetunto ja otat kaiken henkilökohtaisesti?
Yksikään sanomasi loukkaus ei osunut joten en myöskään loukkaantunut. Nämä sinun kaltaisesi narsistiset ihmisten on erikseen enkä usko että tulisin sinua iskemään ikinä muulla kuin nuijalla.
T:AP
Et tainnut lukea tekstiä siinä puhuttiin käytöstavoista mutta silti loukkaantuvista ihmisistä.
Esimerkkisi on typerä eikä sillä ole mitään tekemistä aiheen kanssa.
Osui ja upposi pahemman kerran. Haluat naisten käyttäytyvän kuin mies, mutta olet niin pienimunainen että egosi ei kertakaikkiaan kestä. Eli hakeudu hoitoon.
Haluan että kaikki käyttäytyy terveen järjen ja oikeudenmukaisuuden mukaan siinä on mukana esim käytöstavat joita sinulla ei ole ja nuo loukkaus yrityksesi ei edelleenkään osu. Olet juuri sellainen ihminen jolle tekstin tarkoitin lue se monta kertaa ja paina mieleesi hae tarvittaessa apua itsellesi ammattilaiselta. Jos loukkaannut siitä että sanon päivää vika on sinun omien korvien välissä ja minun ei sitä kuulu pyytää anteeksi.
T: AP
Kukaan ei loukkaannu siitä, että sanotaan päivää. Jokaisella on oikeus sananvapauteen, ei vain sinulla, ei vain miesoletetuilla. Tyylissä jos haluat oikeuden kutsua naisia ryhävalaiksi, ota vastaan kuin mies se että sinua kutsutaan fossiloituneeksi mammutiksi. Aivan selkeästi kolahti naistenhakkaajaan kun noin pitää ulista.
ELi sinä olet niitä minä-minä-minä ihmisiä, joilla on oikeus laukoa mitä mieleen juolahtaa välittämättä siitä, miten se vaikuttaa toiseen. Toivottavasti et ole minkään työyhteisön jäsen!
Hahaha, jopas monta kertaa vastasit yhteen kommenttiin - loukkaannuitko?!
Tätähän aloittaja naisia syyllistäen toivoo, tätähän aloitus koskee: ei saa loukkaantua toisten sanomisista, koska sananvapaus. Jos loukkaantuu, jos ei kestä hieman epämiellyttäviä asioita, jos on heikko itsetunto ja ottaa kaiken henkilökohtaisesti, yms. on vajaa ja tulee hakeutua hoitoon. Mikset kommentoi aloittajalle? Oletko saamaton nössö?