Korjataan yleinen väärinkäsitys teston korvaushoidosta

Anonyymi-ap

Korjataan tämä nyt tällä ketjulla kun porukalla ei näytä olevan tuntemusta teston korvauhoidosta. Netissä liikkuu vaikka mitä huhua ja yleislääkäritkään ei varmasti tiedosta tätä, mutta fakta on, että jos on korvaushoidolla ja lopettaa sen niin oma tuotanto palaa sille tasolle mitä se oli ennen korvaushoitoa. Jonkun aikaa siinä toki menee ja HCG:llä tätä voi nopeuttaa, mutta jos sinulla on hypogondanismia niin minkä ihmeen takia haluaisit koskaan lopettaa teston korvaushoidon. Se on sama kuin toivoisi itselleen vaikean masennuksen ja helvetin huonon olon.
Ainut syy miksi joku voi haluta lopettaa teston korvaushoidon on lasten hommaaminen, silloin siitä voi pitää taukoa, kärsiä paskaa oloa nin kauan kuin joku on raskaana ja jatkaa sitten korvaushoitoa.

Tämä pinttynyt väärinkäsitys lienee juontaa juurensa roinareiden toiminnasta jolloin oma teston tuotanto ei välttämättä koskaan palaudu kun keho on hakattu vähän jokapuolelta paskaksi, mutta heilläkin lähes kaikilla oma tuotanto käynnistyy joskin siinä menee pitkän aikaa ja tätä voi toki lääkkeillä nopeuttaa.
Ei ole olemassa mitään syytä miksi oma tuotanto ei palautuisi ja tämän helposti tajuaa jos vähän tämän alueen biologiaa ymmärtää.

1

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oma kokemukseni 50mg geelauksesta.
      Yhden pakollisen 6:n viikon geelitauon jälkeen oli oma tuotantoni 22 joka oli 68v ukolla korkeampi kuin ennen gelin aloitusta 65v iässä jolloin se oli 12.
      Lieneekö noiden 3:n vuoden intensiivisen lihas + aerobisen kuntoilun tulosta.
      Olen päissäni pohtinut josko 75v iässä geelin käytön aikaiset, hurjat testolukemat olisivat johtuneet siitä, että ulkoinen testo oli oman tuotannon lisuke?!
      Geelaus edellisenä päivänä ennen klo 11. Testokoe seuraavana aamuna hieman ennen 9:ää. Tiedän. Väliä oli vain 22 tuntia 24:n asemesta mutta tuskin tuo aiheutti kovinkaan suurta heittoa.
      Nyt, 80v ikäisenä kivesten erittämä kirkas siemenneste on kutakuinkin olematonta.
      Tiedän siksi, että suolistosyövän säteilytyksen yhteydessä eturauhaseni sai hajasäteilyä ja sen jälkeen normaalin harmaan spröötin asemesta on tullut niukasti kirkasta nestettä. Siittiöiden harma eväsneste puuttuu. Havainto on mahdollinen siksi, että minua 5-vuotta nuorempi vaimoni hoitaa velvollisuutensa muuten kuin penetroimalla.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      157
      8362
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      440
      7466
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3844
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      150
      3542
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      112
      3009
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      51
      2597
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2026
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1863
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      36
      1684
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1530
    Aihe