Turha mun on yrittää saada yhteyttä

Oot mikä oot ja se siitä
172131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kuinka niin ja kenelle tää olis?

Äänestä

Älä viitsi laita viestiä wa

Äänestä

Vainaa jo

Äänestä

Lohjalla jämät lasin pohjalla

Äänestä
  • Lohjan kuningas?

    Äänestä

Niin, olen kyllä ihan aidosti vaikeasti tavoiteltava enkä vain leiki sitä. Vaatisi paljon vaivannnäköä ja sittenkin lopputulos arvailujen varassa. Taisit nyt veikata väärää hevosta.

Äänestä

just näin

Äänestä

Olen mies,ja menettänyt luottamukseni naisiin.Pidän kyllä naisista,mutta minua on petetty yhden kerran liikaa.Elän mieluummin yksin,sillä en kestä lisää pettymyksiä,ja sydämeni särkyi.

Äänestä
  • Oo mies äläkä mussuta, uutta matoa vain koukkuun ja sultanit rintataskuun, kyllä se siitä..

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oo mies äläkä mussuta, uutta matoa vain koukkuun ja sultanit rintataskuun, kyllä se siitä..

    Mitä ne siellä tekee?

    Äänestä

Ei oo whag uppii

Äänestä

Kylläpä nämä muutaman sanan trollaukset tuntuu kiinnostavan vähää väkeä

Äänestä

Tokela minusta hyvin totesi suru puheessaan 40- vuoden ystävyyden päättymisestä, kun hyvä ystävä menetti henkensä, ettei luota ihmisiin juurikaan, tarkensi myös sitä, ettei sataprosenttisesti luota ihmisiin? Ilmeisesti jättää monet luottamuksen ulkopuolelle?

Mut uskon, et jos luottamusta ei ole tai on enemmän epäilyä kuin luottamusta, silloin ihminen ei päästä helpolla lähelleen ihmisiä, joita ei tunne? Ehkä tässä on myös syy aplle? Pettymykset ja erehtymiset omalla kohdallani syö luottamusta.

Halu ei aina riitä siihen, että uskaltaisi tutustua toiseen, vaikka houkutus olisi suuri. Sen on elämä opettanut ainakin itselle. Hyvä mielikuva toisesta, ei ole tae hyvästä toisessa, vaikka siihen haluaisi uskoa. Erehtymiset opettaa joskus myös ehdottomuutta. Jos kokema on rankka pettymys myös itseensä, erehdyksen myötä.

Äänestä

turha yrittää yhteyttä

Äänestä
  • Mitä yhteyttä? Ei ole mitään yhteyttä. Eikä tule näköjään olemaankaan.

    Äänestä

Noinko helposti lannistut ehkä parempi sunkin etsiä kaltaisesi luovuttaja hän tuskin olisi sua kauaa jaksanut muutenkaan sekin on muuten eräänlaista luovuttamista että koko ikänsä tekee työtä josta ei edes pidä oli syy si mikä tahansa

Äänestä
  • Jos ei ole saanut muuta työtä. Eikö kerro silloin ehkä myös sinnikkyydestä ja ahkeruudesta. On valmis tekemään mitä rehellistä työtä vain hengenpitimiksi, eikä tyydy sosiaalietuuksiin. Aika kunnioitettava asenne mielestäni, kaikki rehellinen työhän on arvokasta. Tsempit!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oot mikä oot ja se siitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu