Monet suomessa yleisesti käytettävät lihoitavat lääkkeet lisävät diabetes riskiä kuuten anti psykosi lääkkee Ketipinor joka on suomessa eniten off label unilääkkee käytössä joka on suomen eniten määrämä uunilääkkee mitä myös aiheutta voimakasta rippuvutta jopa enemään kun ns bentsot ja josta on lähes mahdoton päästä eron ja se on yksi suomen lääkkäreiden ns muoti lääkkeeistä josta he saavat lääkkee yhtiöilttä paljon provikka.
Nyt on ketipinor jälken muotin tulossa Olantzapin ja moni on vaihtannut Ketipinor Olantzapinin lääkkäri kehoituksesta ja ylensä tervyden asiantuntijat valehtelevat että lääkkeet ei itsestän lihoitta vaan ainoastan lisä ruoka halua mutta tämä ei pidä paikkansa paino nouse 30 kiloa vaikka et syöisi juuri mitän.
Eli olen tämän asian itse testannut eli silloin kun en syönnyt yhtän lääkkeeittä niin painoin 80 kiloa ja rupesin ahmiman niin paino nousi 96 kilon mutta sen jälken en sannut painoa nouseman enä vaikka kuinka syöin ja sitten kun olin 2 vikkoa niin että syöin normalisti niin paino laski heti 80 kilon joten on täysin mahdotonta sada paino nouseman 30 kiloa pelkästän syömällä.
Kun käyttä ketipinor niin paino ei yhten laske 30 kilon ylipainosta vaikka ei syöisi juuri mitän ja vaikka kuinka paljon likkuisi joten se on täysin paskapuhe että lääkkee itsessän ei lihoita vaan ainoastan lisä ruoka halua.
Mutta valitettavasti moni saairahoitajat uskovat ihan tosissan että lääkkeet ainoastan lisä ruoka haluan ja minä ihmettelen miksi nillä on noin vähän yleistietoa lääkkeeistä ja lääkkee firmat halua myydä diabetes lääkkeeittä joten heillä on monta lääkkeeittä valikoimassa joka lihoittavat ja ne lääkkee firmat on tahallan sunnitellut ne lääkkeet niin että ne lihoittavat koska he haluavat lisätä diabetes kattavuus joten turhan me sytettän hampurilas firmat eli tästä tämä kansan tauti eli likka lihavuus johtu lääkkeeistä jotka lihoittavat joten moni ei hyväksy että sano tottus eli asiat niin kun ne on kun ihmiset turttutavat ikävät asiat eikä halua nihin uskoa vaan he uskovat että se on ne ihmiset millä on psykosi mitä tälläisia asiotta levittävät koska he haluavat uskoa sihen että se on ne ihmiset joilla on psykosi jotka näittä asiotta levittävät koska he eivät kestä kohdata ikävä totuus van he turttutavat tottutta eli tämä on psykologinen juttu.
Suomessa lihoitavat lääkkeet lisävät diabetes riskiä.
Anonyymi-ap
1
169
Vastaukset
- Anonyymi
Olanzapin ja Ketipinor/Seroquel ovat pahimpia lääkkeitä lihottamaan. Myös Leponex ja Risperidon lihottavat! Itse lihoin yli 20kg yhden vuoden aikana kun käytin aluksi 7,5 mg Olanzapiinia joka myöhemmin vaihdettiin 5mg annokseen. En syönyt roskaruokaa tai juonut mehua/limua juuri yhtään, mutta silti lihoin. Karkkiakaan en juuri syönyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986328KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555825Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602813Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072248Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071938- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331098