Minusta nainen on kaunis, kun se on sopusoinnussa itsensä kanssa. Voi olla lävistyksiä ja tatskoja. Hiukset värjätty vaikka kaikilla väreillä. Näin kerran naisen jolla oli tukassa kaikki sateenkaaren värit. Ja näytti hyvältä.. voi olla itsevarma, ujo, hiljainen tai äänekäs. Sama pätee myös ruumiiseen . Laiha tai lihava ei niin väliä kunhan se käy siihen tyyliin . Myös kasvot voi olla 'ei niin tavalliset'. Näin Tikkakosken s-marketissa naisen , jolla oli hieno nenä. Siis minun mielestä. Luulen että hän itse on erimieltä. Toivottavasti ei. Muut varmaan ajattelee samoin. Se oli semmoinen kyömy nenä. Ensin oli kyömy, sit vähän laski alas, sit nousi ylöspäin nenänpäätä kohti. Ja nenä oli aika kapea. Minusta näytti aivan upealta. Ulkonäkö on katsojan silmässä. Muuten tavallisesti pukeutunut.
Kaunis nainen
Anonyymi-ap
13230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuinkas luanne_arvio?
Olen samaa mieltä, vaikkakin ihan ihmisistä yleisellä tasolla (en vain naisista). Sinällään tatskat tai lävistykset eivät ole erityisesti mun mieleeni, mutta jos ne ovat jollain tavalla kantajalleen henkilökohtaisia ja osa persoona ja hän kantaa ne ylpeänä, niin silloin ne ovat kauniita. Tietysti välillä törmää sellaisiin, jotka ottavat noita "muodin" vuoksi tai jostain muusta vähän pöhköstä syystä ja silloin tulee välillä miettineeksi, että miksi otit. Vaikka toisaalta silloinkin se on tietysti ihmisen ihan oma asia ja toivon vain, ettei hän kadu sitä myöhemmin. Hiusten värjääminen on minusta aina täysin ok, oli syy miten hölmö tahansa. Hiukset ovat vain hiukset ja ne kasvavat. Hiuksista värit ovat aina suht helpot halutessaan poistaa ja vaihtaakin, jos tulee katumapäälle.
Noin yleisellä tasolla mä koen nykyisen kauneusihanteen tappavan tylsäksi. Kaikkien pitäisi olla samasta muotista ja persoonalliset ulkonäköpiirteet pyritään poistamaan. Varsinkin ulkomaiden julkkiksia on toisinaan todella vaikea erottaa toisistaan, kun kaikkien naama on leikelty samanlaiseksi. Mä olen varmaan jo yli kymmenen vuotta miettinyt, että minä suorastaan kaupaan rumuutta takaisin tämän kaiken tylsyyden sekaan.
Tässä rumapainoinen munasarjakas yrittää ylistä itseään piilosta, anonyymiyden viitan takaa.
Siitä, millainen tyttö miesten mielestä on kaunis, ei voi olla mitään epäselvyyttä. He ovat kaunottaret Hollywoodista, mallimaailmasta, sekä seksi/pornobisneksestä. Nuoria ja hoikkia unelmatyttöjä.
Minun kokemukseni mukaan miehillä(kin) on monenlaisia makuja.
Outoa nähdä noin vanha incel pyörimässä palstoilla. Yleensä tuosta ongelmasta kasvetaan ajan myötä ulos, mutta olet näköjään jumittanut tuohon vaiheeseen.
Siis, "Nuoria ja hoikkia unelmatyttöjä" joiden ihoa ei ole pilattu tatskoilla eikä läväreillä, eikä kehoa ole pilattu täyteaineilla.
Bomerikänen incel on tosiaan harvinainen olento. Ei tosin positiivisessa ja tavoiteltavassa mielessä.
Sellaisiahan ei sitten löydy lainkaan "Hollywoodista, mallimaailmasta, eikä seksi/pornobisneksestä".
Markkinavoimat kertovat, vääjäämättä, että vinoutuneita miehiä on merkityksettömän pieni lukumäärä.
Tuotteita joita myydään miehille, on koikkeuksetta mainostamassa universaali kaunotar, ei koskaan mikään rumapainoinen rumilus tai ikänainen/wanhusnainen.
Heitä on valtavan paljon. Itseasiassa noita tuotteita kuluttavia miehiä on vähemmän, mutta bisneksen kannalta tarpeeksi.
Sinä unohdat sen, että valtaosa noista yllä mainitsemistasi markkinoista kohdistuu naisiin, ei miehiin. (Hetero)naiset ovat paljon kriittisempiä naisen ulkonäön suhteen kuin miehet. Syykin on hyvin ilmeinen, sillä (hetero)naiselta puuttuu naisten suhteen kokonaan panemiskriteeri, joka saa valtaosan miehistä paljon lempeämmiksi ulkonäkövaatimusten suhteen. Sinun kaltausesi ovat miehissä pieni vähemmistö, sillä te pääosin jätätte lisääntymättä.
Aika harva pornostara sen enempää kuin naispuolinen poptähtikään on mikään lävistetty romukasa tatuointeineen.
Jollain Alissa White-Gluzilla on siniset hiukset mutta siihen se sitten jääkin.
Elokuvien naistähdillä ei ole reikiä päässään ja luulen, ettei genitaaleissaankaan.
Henk. koht. en pidä tatskoista, suoraan sanottuna ällöttää lävistykset korviksia lukuun ottamatta ja joku sateenkaaren värinentai vihreä siilitukka ...... kamoon, aikuiset ihmiset?
No mutta, jokainen on sen näköinen kuin haluaa ja kaikilla on vapaus valita, mistä pitää ja mistä on pitämättä.
Lopulta itselleni on aivan sama, vaikka joku lävistäisi päänsä rautakangella ja tatuoisi itseensä vaikka mitä.
Ja nämä samat "speksit" koskevat myös miehiä.
Pidän tatuoituja miehiä jotenkin.....no antaa olla.....
Vii miten vähän sinä tästä maailmasta tiedätkään. 😀