Tehkää kakut ja pullat oikeaan voihin ja käyttäkää kunnolla mausteita kakkuihin ja pikkuleipiin. Ostin marianne- kakun..mauton, erittäin vähän marianneraetta. Hintaa 7e!
Kirpputorille leipojat
Anonyymi-ap
9261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ostit sitten pullaa ja kakkua kirppikseltä? Sait mitä halusit.
Kyllä siellä myytävät elintarvikkeet pitää olla kunnollisia. Ahneita leipureita.
on hallituksen syytä ! Kaikki on kallista niin pittää se jostain säästää..
Leivo ite jos kelpaa tuotokset... ;D
Oksettavaa touhua myydä ala-arvoista syötävää kirppiksellä,todella ,huuhhuuh...
Uh huh sano
En osta koskaan kirpputoreilta enkä myyjäisistä leivonnaisia enkä muutakaan syötävää, kun en tiedä kuinka epähygienisissä oloissa ne on tehty. Joskus näkee, että nuo telkkarin "huippukokitkin " maistavat moneen kertaan samalla lusikalla. Se lusikka on likainen, kun on kerran käytetty suussa.
Vaikka leivon itselleni niin noudatan äärimmäistä siisteyttä. Kädet pestään KUNNOLLA, käytetään päähinettä ja itse käytän esiliinaa. Katson myös, että niskassa tai harteilla ei ole irtohiuksia. Leivonta-alusta pestään moneen kertaan kuumalla vedellä ja kuivataan. Sitten kun pakkaan leivonnaiseni niin kädet pestään joka kerta kun kosketaan tuotteisiin.
Nykyisin on epäsiistejä koteja ja uusavuttomilla perusasiat huonosti hallussa. Minut jo äiti opetti siisteyteen ja onhan koulussakin vielä kotitalousopetusta, kannattaa noudattaa niitä oppeja ja ottaa tavaksi aina keittiössä touhutessa.
Aloittaja, leivo itse niin saat sinulle sopivaa.
Voita ei kannata käyttää, se on epäterveellistä.
Joo mutta se antaa maun leivonnassa. Nuo kasvimargariinit kaikista pahimpia mitä epäterveellisyyteen tulee.
On olemassa muitakin mausteita, syö sitä voita sellaisenaan, jos se maku on hyvä.