Kemijärvi miksi ette tutki valitessanne henkilön johonkin tehtävään.Hänen taustaansa?
Insinööri ollia
8
719
Vastaukset
- Anonyymi
Peräpää tarkistetaan aina jos on hyvä peräsin.
- Anonyymi
Otettiinhan Taavokin taķaisin, vaikka oli osoittanut olevansa ...ihan piip...ainakin Pelkosenniemellä. Kemijärvellä on siis tolloille tilaa.
- Anonyymi
Eikö Taavo ha toope vähän kuin sama?
- Anonyymi
No eikö ne tutkikin? Pitää olla näyttöä siitä, että on aiheuttanut kemijärveläiselle mahdollisimman paljon ylimääräistä kulunkia. Ei sinne muuten olisi päässeet Säärelät, Kuvajat tai Tervoset. Ja sitten varmaankin pitää osata uhriutua, kun joku kyselee turhia...
- Anonyymi
Eipä ole tutkittu erään viranhaltijan taustoja tai kelpoisuutta ennen valintaa. Ansioksi on riittänyt kaupungin valtapuolueen ja hyväveliverkoston jäsenyys. Valittu on virkavuosiensa aikana aiheuttanut kaupungille huikeat vahingot ja mainehaitan, mutta eivät vaan päättäjät tee asialle mitään. Milloinka laukeaa korvausvastuut... Onneksi pitkäaikainen tosiosaaja jaksaa vielä jatkaa kaupungin palveluksessa, hiljaa puurtaen ja toisen virheitä korjaillen. Jaksamista!
- Anonyymi
ei tutkita eikä hutkita......
Omankylän mies se olla pitää....marssitaan vaikka!!!
Paskat me mitään rekrytointi- firmoja tarvita, turhia kuluja vaan.....
10 minuutin haastattelu shellin baarissa on riittävä.....
Jaa..as... montako meillä nyt onkaan ollut noita kaupunginjohtajia muutaman vuoden sisällä...muistaako kukaan?- Anonyymi
Nykyään valinnat suoritetaan Parrunpätkässä, siellä on virkkaavat lakimiehetkin joutilaana odottamassa kielipitkällä "oikeita töitä"!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyään valinnat suoritetaan Parrunpätkässä, siellä on virkkaavat lakimiehetkin joutilaana odottamassa kielipitkällä "oikeita töitä"!
Ei Parrunpätkä mikään elin ole,
vaan muualla asiat hoidetaan ja hutkitaan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18320385/kelloniemi-vs--tervonen#comment-129576475
Jättäkää mummot rauhaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614198KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1152752Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452252Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291913- 241843
- 281566
- 171420
- 731360
- 1461307
- 311178