Voi hyvä helvetti sentään!

Anonyymi-ap

Saamelaiset käräjöi keskenään kuka on saamelainen,

Aikion Leon omaisuudesta sekä tulevista perinnöistä kuuluu edelleen minulle osuus, koska meillä ei ole eron ositusta koskaan tehty!

En ole häneltä ollut poroja enkä muutakaan vailla, koska minä jätin nuo meidän tyttärelle niin hän saa perintönä minunkin osuuden.

Minun jokainen lapsi perii omat isänsä kokonaan, koska minä olen heidän äitinä antanut erojen ositukset tekemättä niin lapset saavat perintöjä!

Ei minun lasten isien tuloilla sekä omaisuuksilla ole edes heidän nykyisten vaimojen sekä niistä liitoista syntyneiden lasten ollut lupa hyötyä sen enempää mitä miehet on maksaneet ELATUSMAKSUA minulle lapsista!

Minä olen ajatellut omien lasteni parasta äitinä ja lasteni isät on hyväksyneet tuon sekä heidän nykyiset vaimot, koska ei he ole huolehtineet erojen osituksia vaikka KUNNIAA onkin eräs näistä vaimoista vaatinut.

Minulla ei ole velvotteita MAKSAA syrjintä ja kunnianloukkaus korvauksia näistä Saamelaiskäräjä tappeluista, koska hehän jumalaita syrjii, kaltoinkohtelee sekä ryöstää minun omaisuudet joita tarvin jumalauta itsekkin!

Minähän olen Ruijan suomalainen kveeni jonka suvut saksalaiset toi pois Petsamosta ja toisen puolen suvusta Neuvostoliitto eli nykyinen Venäjä luovutti Suomeen!

Kyllä nyt tarvis ISON HATULLISEN JÄITÄ aika moni, koska olen sentään istunut KUNNIANLOUKKAUS SAKON VANKINA ja EN OLE KIELTÄNYT KETÄÄN OLEMASTA edes PIRI-PULI IHMINEN vaikka minulta on kielletty kaikki!!!

5

395

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä en ainakaan ole tässä porukassa menossa vankilaan vaan kyllä nyt oikeesti muualta tulleet on toimineet niin päin persettä, että kaikki on valmiita maksamaan jo mulle syrjintä korvauksia!

      Tappelut loppuu ainakin sillä, koska EN MINÄ OLE SYRJINNYT KETÄÄN!
      Minähän vain olin sitä mieltä, että Tsaari oli sukua minulle.
      Tsaarihan oli mummoni syntymä maan isä joka tapatti mielummin itsensä kuin jatkoi tehtävässä!
      Hän loukkas syvästi minua sekä pisti vielä kostoksi syntymään hänen kuolinpäivänä!

      Minähän olisin Presidenttinä voinut hoitaa tuon asian, mutta eräille ei KELVANNUT TUOKAAN vaan he alko syyttelemään minua heidän KUNNIANLOUKKAAMISESTA, koska he ei ymmärrä että Tsaaritar/ Tsaari on yhdenvertaisia Keisarinnan/Keisarin kanssa! Heidän mielestä Keisarit ja Keisarinnat on paskoja ihmisarvoja!

      • Anonyymi

        Suomalaisten perimä on niin ainutlaatuinen, että maailmanlaajuisissa geenitietokannoissa meidät on irrotettu kokonaan omaksi luokakseen. Tällä hetkellä geneettisissä tietokannoissa maailman väestö on jaettu yhdeksään luokkaan: afrikkalaiset, amishit, latinot, eurooppalaiset poissulkien suomalaiset, askenaasijuutalaiset, itä-aasialaiset, suomalaiset, etelä-aasialaiset ja muut. Helsingin Sanomat Lääketieteen säätiö Etelä-aasialaisia 1,75 miljardia Itä-aasialaisia 1,7miljardia Afrikkalaisia 1,4 miljardia Latinot 800 miljoonaa Eurooppalaisia 600 miljoonaa Muut parisataa miljoonaa Askenaasijuutalaisia 11 miljoonaa Suomalaisia 5 miljoonaa (maailmanlaajuisesti) Amishit 300-500 tuhatta (Väestömäärät vuodelta 2021)

        "Saamelaiset ovat tuman DNA:n valossa geneettisesti vähemmän kaukana suomalaisista kuin muista eurooppalaisista. Tämä osoittaa saamelaisten ja suomalaisten polveutuvan suhteellisen lyhyt aika sitten eläneistä yhteisistä kantavanhemmista" Saamelainen ensyklopedia

        Ei ole olemassa DNA-testiä, jolla voisit todistaa olevas saamelainen. Jos saamelainen tekee testin niin hän voi saada tuloksena suomalainen jne


    • Anonyymi

      Pontikka on hyhä juoma., Tsiuttajolta sitä saa.

    • Anonyymi

      Miehellä kolme poroa. On siinä jakamista,

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      68
      2309
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1526
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      62
      1322
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      71
      1309
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      127
      1194
    6. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1031
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      125
      1026
    8. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      70
      1008
    9. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      73
      959
    10. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      116
      936
    Aihe