En päässyt TE asiantuntijaksi

Anonyymi-ap

Työhönottohaastattelussa sain vain halveksivia katseita osakseni surkeasta suorituksesta. Tehtävään vaaditaan, että pystyy sohvalla maaten syömään tusinan munkkeja minuutissa. Liittyy kuulemma päivittäiseen työnkuvaan. En onnistunut syömään kuin kolme munkkia. Erityisasiantuntija pystyy kuulemma syömään kaksi tusinaa munkkeja minuutissa, kertoi TE erityisrekryasiantuntia.

9

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höpö höpö älä puhu semmosta mikä ei pidä paikkaansa

    • Anonyymi

      Sama kokemus minulla. Yritin päästä TE harjoittelijaksi, mutta en pysty syömään sohvalla maaten. Lisäpisteitä olisi saanut jos syödessä pierii samaan aikaan. Se on kuulemma heillä työtapana.

      • Anonyymi

        älä valehtele


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        älä valehtele

        Vaikutat valehtelijalta.


    • Anonyymi

      Vaatii lisäksi sadistisen ja psykopaatin luonteenlaadun.

      • Anonyymi

        Mä irtisanoudun kyllä täysin tästä kielenkäytöstä. Asioista voi olla eri mieltä ja miettiä toimimattomia käytäntöjä, mutta en halua kyllä ihmisistä näillä sanoin puhua tai kirjoittaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mä irtisanoudun kyllä täysin tästä kielenkäytöstä. Asioista voi olla eri mieltä ja miettiä toimimattomia käytäntöjä, mutta en halua kyllä ihmisistä näillä sanoin puhua tai kirjoittaa.

        Missä matu, siellä ongelma.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mä irtisanoudun kyllä täysin tästä kielenkäytöstä. Asioista voi olla eri mieltä ja miettiä toimimattomia käytäntöjä, mutta en halua kyllä ihmisistä näillä sanoin puhua tai kirjoittaa.

        Siksi olet työtön. Munkkien nuoleminen on työvoimapalvelijoiden päivittäinen tehtävä, sekä varisseen sokerin nuolenta lattialta.


    • Jos siis munkkien syöminen on pääsyvaatimus, ei se tarkoita, että työtehtävät vaatisivat kyseistä suoritusta ikinä.

      Munkkien syöminen on erinomainen edellytys tehtävissä, joissa vaaditaan kurinalaisuutta ja toimimista oman mukavuusalueen ulkopuolella jopa oman terveyden uhalla. Samoin munkkien syöminen on erinomainen mittari henkilön kyvystä totella työnantajan määräyksiä kyseenalaistamatta niitä millään verukkeella, kuten sosiaaliset/terveydelliset syyt. "En voi syödä munkkeja, koska vatsani turpoaa". "Kukaan ei voi syödä tuollaista määrää munkkeja tulematta sairaaksi" tai "en pidä munkkien mausta". Kaikki nämä ovat vain tekosyitä sille, ettei hakija ole valmis tinkimättä täyttämään työnantajan vaatimuksia ja uhraamaan viime kädessä vaikka terveytensä tehtävien hoitamiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      142
      13275
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      87
      3714
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      130
      3021
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      272
      1445
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      44
      1418
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      156
      1373
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1294
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1244
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1091
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      999
    Aihe