Raitasen "luumustelma"

Kuka on mahtanut keksiä tuollaisen "luumustelma" selityksen ?

Näin juoksevana lääkärinä varoitan uskomasta ihan kaikkea, mitä medialle suolletaan ja mitä toimittajat vastoin toimittajan eettisiä ohjeita siirtävät eteenpäin asioiden taustoja selvittämättä.

Verenohennuslääkkeiden käyttö saattaa näkyä tummuneina luina. Raitanen tuskin on vetänyt Lahti2001 lääkityksiä.

Kudos luun päällä voi muodostaa tumman alueen, mutta silloin ei ole kyseessä luumustelma.

Onko Paavo M. Petäjä noussut Ile-Baarin jakkaralta ?
9346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ilellä on luukut edessä, ei pysty sanomaan.

Äänestä

Aina aluksihan pyritään vähättelemään ongelmaa. Totuus paljastuu tulevan viikon aikana. Saattaa jopa joku sponssiraha heilua katkolla. Vaan totuus on, että jos on jokin ongelma, nimenomaan silloin sitä sponssia kaivataan. Suomen yrityksillä on lyhytnäköistä henkilöstöä ajautunut johtotehtäviin ja valitettavasti, se näkyy kun talouskin kokonaisuutena mataa.

Moni oikeasti talousviisas on sitä mieltä, että IMF pitää saattaa johtamaan taloutta, Orpo/Purra-koplineen ei siihen kykene, vain sotkemaan kaiken ja saamaan verojen kiertäjät rasvaisine näppeineen kilistelemään.

Äänestä

Nyt alkaa Topikin myymään takapuolikuvia ounlivänssissään

Äänestä

Estejuoksu vaatii juoksemisen lisäksi hyvän rytmitajun, sama kuin lyhyissä aidoissakin.

Hyvä lisäharjoite pelkkään loikkimiseen on myös pianon ja kitaran soittaminen. Myös kyky laulaa on tärkeää keuhkojen käytön osalta. Eli, Topi voi jatkaa siitä mihin Timo Vornanen lopetti.

Äänestä
  • Sovitaanko niin, että ainut pistooli on lähettäjällä. Muut juoskoon pistimet housuissaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Sovitaanko niin, että ainut pistooli on lähettäjällä. Muut juoskoon pistimet housuissaan.

    Topi ei oo mikkään Vornanen, hänen veteen piirretty viiva on kaukana persuytimen viivoista sekä muusta epätasa-arvon hyväksymisistä että rasismista.

    Äänestä

  • Kaljapaarissa ei voiteta, ei mitään, laulaa mormoonit

    Äänestä

EMmiä ajatellen nyt palauttavia ja verenkiertoa ylläpitäviä vaihtelevia harjoitteita. Sillä hyvä tulee.

Äänestä
  • Oulun veri ei sakene, pirtulla ohennettuna se on juoksevaa kohdusta hautaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuka on mahtanut keksiä tuollaisen "luumustelma" selityksen ?

Näin juoksevana lääkärinä varoitan uskomasta ihan kaikkea, mitä medialle suolletaan ja mitä toimittajat vastoin toimittajan eettisiä ohjeita siirtävät eteenpäin asioiden taustoja selvittämättä.

Verenohennuslääkkeiden käyttö saattaa näkyä tummuneina luina. Raitanen tuskin on vetänyt Lahti2001 lääkityksiä.

Kudos luun päällä voi muodostaa tumman alueen, mutta silloin ei ole kyseessä luumustelma.

Onko Paavo M. Petäjä noussut Ile-Baarin jakkaralta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu