Orava naisen aamukahvilla

Anonyymi-ap

Miten nainen reagoisit, jos istuisit kahvipöydässä, pitsiliinaiselle kahvipöydälle olisi katettu sokerikakkua, jorvapuusteja, herrasväen lusikkakakkuja, kermaa, palasokeria ja kahvipannu.
Yht'äkkiä orava pomppaisi pöydälle, tarraisi käpäilillään sokerikakun palaan, korvapuustin ja herras pikkuleipään ja alkaisi niitä vielään kohti raollaan olevaa tuuletus ikkunaa.
Kikuisitko ja huutaisit apua, hiiri keittiössä ja hyppäisit tuolille ja soittaisit 112, että täällä on kauhea villieläin asunnossani, joka kohta käy päälleni.
Vai ottaisitko kapaista kahvikupin ja kaataisit kahvia ja tsirskuttelisit, että orava, orava, tule tänne, täti antaa sinulle kahvia ja herkkuja...

17

250

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En pelkäisi laisinkaan, miksi oravaa pelkäisin? tietenkin antaisin oravan siinä nakertaa ja kaataisin tassille vettä oravalle juotavaksi. Varmaan antaisin kahviakin maistaakseen. Saisin jonkun söpöyskohtauksen ja yrittäisin varovasti viedä kättäni lähelle vähän jos silittää saisin. Juuri noin sille lirkuttelisin☺️🐿

      • Anonyymi

        Oravat on Pupujen kamuja 😇


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oravat on Pupujen kamuja 😇

        Jos hyppäisi Pupu kahvipöytään, tarjoaisin kaikenlaisia herkkuja ja kahvin kaataisin heti tarjolle☺️☕️


      • Anonyymi
        Prinsessasi kirjoitti:

        Jos hyppäisi Pupu kahvipöytään, tarjoaisin kaikenlaisia herkkuja ja kahvin kaataisin heti tarjolle☺️☕️

        Jipii🤗 kaffe maistuisikin 😋 Pupu saapuisi myös tuliaisten kanssa ja toisi ainakin porkkanakakkua 😇


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jipii🤗 kaffe maistuisikin 😋 Pupu saapuisi myös tuliaisten kanssa ja toisi ainakin porkkanakakkua 😇

        Huomaavaista ja kilttiä, kiitos Pupulle🥰🥧


    • Anonyymi

      Jos ätmi tipahtiaisi naisen kahvipöytään, niin tarjoasiko nainen kaikenlaisia herkkuja, kun ätmi suu ammollaan tuijottaisi naista???

      • Kyllä se ätmi sais ihan ite ottaa herkkuja jos haluaa..


      • Kyllä minä laittaisin herkut ja kahvit tarjolle, jos kahvipöytään olen kutsunut, oli sitten mikä tai kuka vaan.


    • Anonyymi

      En söisi moista aamupalaa, mutta nälkäinen orava voisi saada muutaman pähkinän. Oravat eivät ole pelottavia. Tosin ei niitä ihan jatkuvasti kannata ruokkia, sillä ne osaavat alkaa vaatimaan palvelua. En mä ole koskaan tajunnut mitä pelättävää hiirissäkään muka on.

      • Oikeesti oravat voi olla vaarallisia!!


      • Anonyymi
        originalpieninainen kirjoitti:

        Oikeesti oravat voi olla vaarallisia!!

        No voihan niillä olla vaikka rabies, mutta ei ne muuton mitenkään erikoisen vaarallisia ole ... jos nyt et satu olemaan linnunpoikanen tmv.


      • Anonyymi kirjoitti:

        No voihan niillä olla vaikka rabies, mutta ei ne muuton mitenkään erikoisen vaarallisia ole ... jos nyt et satu olemaan linnunpoikanen tmv.

        No kyllä ne raatelee jos tarvetta on..


      • Anonyymi
        originalpieninainen kirjoitti:

        No kyllä ne raatelee jos tarvetta on..

        Meillä on selvästi hyvin eri kuva siitä mitä raateleminen on. Karhu raatelee, orava ei.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meillä on selvästi hyvin eri kuva siitä mitä raateleminen on. Karhu raatelee, orava ei.

        Lisäys edelliseen ... siis ihmistä, varsinkaan aikuista ihmistä.


    • En kiljuis en hyppisi karkuun..
      En oravaa enkä hiirtäkään.

      On meillä ollut muutamankin kerran oravia kotona...
      Ja maalla niitä hiiriäkin asustelee joskus nurkissa...

      En kyllä kahvia tarjoilisi en mä nii seonnut ole..

    • Tuli mieleen huvittava kohtaus takavuosilta. Hion yhden veneen pohjaa autotallissa. Meteli epäkeskohiomakoneesta lie aika messevä. Tulin sitten pitämään tupakkitaukoa pihalle ja aita on aivan autotallin vieressä. Siinä nakotti orava, jonka masusta pystyi päättelemään, että oli äitiorava. Siinä veti jotain sapuskaa maha pömpöttäen sen näköisenä, että: "usko ukko hyvikses, mutta mä en tästä hievahda senttiäkään, vaan vedän tään huiviin tässä, senkus kattelet!" 🤣

      Tosi tympääntyneen näköisenä puputti jotain siinä. No en mä kun katselin... annoin "mamman" pitää ruokkiksen rauhassa. Jotain tuumin rauhallisella äänellä ja tyyppi oli rentona vaan siinä. Sit kohta lähti oravaksikin aika rauhallisesti menemään ja mä jatkoin veneen hiomista. Mietin, että aika jännä kohtaaminen. 😁

    • Anonyymi

      Nainen, miten reagoisit jos olisitte miehen kanssa ulkoilemassa ja lenkin lopuksi mies kiristäisi tahtia ja näyttäisi lopuksi takapuolta?

      https://www.is.fi/urheilu/art-2000010505724.html
      Paljas takapuoli vilkkui Ylen suorassa lähetyksessä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      143
      3958
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      359
      3064
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2008
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1705
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1139
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      975
    7. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      851
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      839
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe