mediassahan esitettiin että kuukauden työsulku maksaa paperiliitolle 22milj. euroa, onko kellään "asiantuntijalla" tietoa mikä on paperiliiton kassan suuruus eli paljon on jäljellä ? , entä jos kassa loppuu kesken ?
paperiliiton lakkokassa
sulku jatkuu
7903
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
oli tietoa. Muistaakseni se summa oli yli 100 miljoonaa, mutta kai sekin on jonnekin sidottu ja arvo ei vastaakaan sitä mitä ilmoitellaan. Näitä kuplia purettiin silloin laman aikoihin, kun kaikilla oli laskennallisesti kauheat omaisuudet, vaan kun tutkittiin tarkemmin, ei ollutkaan edes sinnepäin se todellinen arvo.
Ja nythän sinne kassaan ei kerry mitään ja omaisuuden hoidossakin on kuluja ja ottaen huomioon, että kysymys on AY:n omaisuudesta, ne kulutkin on sitten sen mukaan valtavat.
mutta mitäs sinä sillä tiedolla teet?
Kassata riittää rahat helmikuulle.
eli pl liiton lakkokassa olisi ollut jotain 200 milj eur ennen työsulkua. Aika iso luku on onkohan asia aivan varma ?.
eli melekeen 1.2 miljardia markkaa.onkohan noin ?
pakko kai mennä töihin jonnekin?
menee kaiketi Ahosen palkkioihin. Vai mitäs siitä ny tylee hmm.. ei pitäis tulla lähellekkään tuommoisia summia. Mitä lie propagandaa.