Naiselle tärkeintä?

Tunnetusti naiset haluaa miehestä 3 asiaa; isoja lihaksia, isoa munaa, isoa varallisuutta. Mikä näistä on tärkein? Mistä voisitte luopua ja mihin 2 tyytyä?

Itse olen tavismies (terveysvaivat estäny reenaamisen pidemmän aikaa niin päässyt rupsahtamaan ”normaaliksi”), pieni (14cm) muna, keskipalkkainen työ

Onko mulla mitään toivoa?
12600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En osaa sanoa..itselleni millään noista ei ole väliä ja isot lihakset ovat jopa vastenmielinen ominaisuus. Kokisin joutuvani tyytymään, joutuisin jonkun lihakasan huolimaan.

Äänestä
  • Iso munakin on negatiivinen ominaisuus. Ensinnäkin mulla ei ole sitä pohjatonta luolaa tai laveaa holvikirkkoa, johon selkaista isoa tarvittaisiin. Suurin ongelma on kuitenkin se, että isomunaiset miehet lähes aina kuvittelevat, että se pelkkä iso muna muka riittää johonkin. Eivät yleensä osaa mitään muuta kuin rynkyttää = huonointa seksiä ikinä.

    Äänestä

Luotettavuus, vakaus...

Äänestä

Mulle on tärkeää miehen hyvä itsetunto ja elämänhallinta yleensäkin. Ei ne isot lihakset tai muna lisää kiinnostavuutta, jos mies ei vaikuta olevan tyytyväinen itseensä.

Äänestä

Tärkeintä on aitous, rehellisyys, luottamus jne...
Se että näyttää toiselle välittävänsä ja että toinen merkitsee. Että se toinen on kaikki mitä haluat ja tarvitset. Pitää kiinni eikä hylkää heti vaikka kuin olis paha päivä. Lihaksista, olis kiva jos sen verran olisi et pystyy halimaan ja....
Siitä ja "sen" koosta ongelma on miehen korvien välissä jos luulee että se merkitsee rakkaudessa.
Rahaan en myöskään vaivaudu sen enempää sanomaan kun et kunhan omat juttunsa kustantaa itse enempää ei tarvii olla..
Elikkä noista 3 mainitsemastasi voi luopua ihan kaikista, eikä tarvitse tyytyä ainostaan johonkin koska kun toinen kolahtaa nii sit kolahtaa kaikki. Eiköhän pitkälti ole kiinni siitäkin mikä on aitoa, ja mitä itse vaadit tai odotat toiselta että riittää.


Onhan sulla varmasti Toivoa, Usko Rakkauteen.

Äänestä

Ehkäpä kuitenkin tärkeintä on sellainen terve itsetunto. Kunnioittaa naisia. Ymmärtää että seksi on muutakin kuin yhdyntä. Parisuhteessa on kaksi ihmistä. Nykyään mies ei ole se joka perhettä pelkästään elättää. Sekä lihakset yliarvostettua kunhan ulkoinen hapitus on suhkoht siisti.

Äänestä

Näissä vastauksissa siis sanotaan että rakkaudessa ja parisuhteessa koolla ei ole väliä mutta ei myöskään suoraan sanota miten se vaikuttaa seksinautintoon, eli jotenkin rivien välistä voi lukea että kyllä naiset sitä kokoa katsoo tai paremmin sanottuna tuntee…

AP

Äänestä
  • Tottakai erikokoinen tuntuu erilaiselle. Joskus se isokaan ei todellakaan oo hyvä juttu, eikä tuota vaan nautintoa. Pienempi on parempi koska se ei tuota kipua ainakaan. Kokemuksella voin kertoa että kyllä sitä taivaallista ihanaa nautintoa saa "pienemmälläkin" ... 😉 Pitää vaan löytää se yhteinen sävel jos vois sanoa noin. Ja edelleen tuskinpa kukaan nauttii taikka haluaa pelkkää yhtymistä.. Siihen kaikkeen sisältyy niin paljon muutakin.

    Äänestä

  • Luulisi olevan selvää, että naisten kokovariaatio on ihan yhtäläinen ja toisen pieni on toisen iso. Rehellisesti sanoen nuo isoiksi määritellyt ovat minusta jo ihan LIIAN isoja ja kieltäydyn kohteliaasti olemasta fyysisesti tekemisissä niiden kanssa.

    Äänestä

  • En koe kokokeskustelua itselleni lainkaan oleelliseksi. Mun puolestani se koko on yhdentekevä, kun sen pissivehkeiden yhteenhinkuttaminen nyt ei kuitenkaan mitään nautintoa mulle tuota. Koko on sopiva, kun se on miehelle itselleen sopiva ja tuntuma on hänestä hyvä. Mun puolestani sen koko hinkutuksen voi vaikka jättää kokonaan välistäkin. Mulle paljon olennaisempaa on muunlainen näppäryys ja munan koko on yhdentekevää.

    Äänestä

Aivan liian isot lihakset ovat turn-off, munan on ihan hyvä olla iso mutta se ei ole tärkeintä, varallisuus tärkeintä, massia saisi riittää.

Äänestä

Kusipäinen luonne tietenkin. Vähän vittuilua muille miehille ilman syytä, ja kerran viikossa naista turpaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tunnetusti naiset haluaa miehestä 3 asiaa; isoja lihaksia, isoa munaa, isoa varallisuutta. Mikä näistä on tärkein? Mistä voisitte luopua ja mihin 2 tyytyä?

Itse olen tavismies (terveysvaivat estäny reenaamisen pidemmän aikaa niin päässyt rupsahtamaan ”normaaliksi”), pieni (14cm) muna, keskipalkkainen työ

Onko mulla mitään toivoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu