Mihin jäin 20.6.24. klo. 7.30 lapin paikallisuutiset. Ei ainakaan teknillisiin ongelmiin niin kuin toimittaja väitti. Jäikö mitättömien uutisten uutistoimittaja kotiin nukkumaan.
Lapinradion yle voisi lopettaa. Musiikkia tulee nyt jo niin monelta kanavalta ettei lapinradiota musiikkisia lähetyksiä enää tarvita.
Lapinradion yle voisi lopettaa. Musiikkia tulee nyt jo niin monelta kanavalta ettei lapinradiota musiikkisia lähetyksiä enää tarvita.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juuu... lapinraatios vois tulla uutiset vartin välein. ;D
Eihän tuota saata normaaliälyinen edes kuunnella. Toimittaja löpisee tyhjänpäiväistä ja muistaa nimensä ilmoittaa vartin välein ja sama sonta toistetaan useita kertoja päivässä. Tuota kuunnellessa tulee vain pahalle tuulelle. Onneksi on muita kanavia.
lapin radiossa toimittja oliko se sirkku savusalo puhelee aivan sekoja voisivat ylelläkin poistaa tuon henkilön.
Tai koko kanavan lopettaa.
Paikallisuutiset on hyvin tärkeitä. Ja kun sattuu hyvä toimittaja ohjelmaa kuuntelee mielellään. Ei valiteta aina tyhjästä.
Kyllä Lapin radion toimittajista on tullut Watsapp-viestien kerjääjiä. Levyjäkään eivät enää käännä kun ne käännetään Helsingissä. Ihan turha kanava. Ehdottomasti nimi kansalaisadressiin sen puolesta että myös paikallisradioiden toimintaa ja sisältöä tarkastellaan kiihkottomasti.