Mikä sen pysäyttää? Vaihtuvat parisuhteet ei ainakaan, entäs avioliitto, lasten syntymä? Vai onko vain aina odotettavissa seuraava pyörähdys?
Kullikaruselli
Anonyymi-ap
25592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
En tiedä. Tiedän joitain joilla perheen perustaminen rauhoittaa ja niitä joita vain hetkeksi, kun erotaan ja sama meno jatkuu.
Varmaan sitte loppuu kun ei ole enää kiinnostuneita tarjoolla. Siihenhän voi olla syynä vanhuus,sairaus, vaihdevuodet...
eli luonnollisesti..jotkut mummelithan vetää puoleensa vielä vanhanaki. Kai siihen liittyy joku tietynlainen pilke silmäkulmassa..on se kuuluisa munamagneetti🤣
Aina on odotettavissa seuraava k-ulli. Ne ei naiselle lopu.
Kyllä ne loppuu, kun on tarpeeksi tyly miehille. Ynseä ja torjuva.
Joo niin tuo varmaan on ! Incellien kokemaa tuollainen käytös on ! Vittuuks kyylläät mua senkin pervo-insell !
Voihan niitä masokistejäkin olla, jotka änkee sitkeesti tykö, vaikka kuinka tylytetään.
Ja mun pienen otannan mukaan ne miehet on pahimpia änkijöitä ja ittensä tyrkyttöjiä, jitka luulee olevansa jotain taivaan lahjoja naisille. Ulkoisesti saaneet avuja ja supliikkitaidot, mutta ne on niitä juuri rasittavempia miehiä mitä maa päällään kantaa. Maailmannapa miehet.
Sanosin ei joka käänteessä, ihan vaan siks etten tykkää niin itseriittoisen ylimielisistä miehistä yhtään. Sanoin jo nuorena, ovat vastenmielisiä keikareita.
Oletko tyhmä kuin teppppo, kaikki tietävät että teppi ja tee on maailmain huonoin seksi.
The Wall! Kun naisen munasolut happanee, ja pelimiehet eivät enää huoli naista, naiselle tulee tarve sitoutua.
Miksi tarvitsisi pysäyttää?
Luultavammin harvempi osallistuu sellaiseen ja sellaiset jotka osallistuu, osallistuu luultavasti koska siitä pitää, niinpä ei sitä varmaan voi pysäytellä vapaassa maassa.
Kyllähän jotkut tekee lapsiakin, vaikka edellisienkin kanssa on jo vaikeaa elämä...
Pitäisi muuttaa lainsäädäntöä Suomessa, että moniin ihmisten henkilökohtaisiin haluihin voisi vaikuttaa.
Joskus tässä maassa on pakkosterilisoitukin ihmisiä. Jos oli vammainen tai päästään tööt.
Niimpä..kyllä siihen joku korkeampi taho haluaa vaikuttaa ketkä saa ja ketkä ei.
Juu, joku korkeampi päätösvaltainen ihminen tai instanssi. 1970 astihan laki oli voimissaan.
Nyt sitten takuulla yhä mm. kehitysvammaisia kontrolloidaan, etenkin asuntoloissa. Ja minusta 90-luvullakin oli vielä holhoojan päätöksiä mm. hormoniehkäisystä kehitysvammaisilla naisilla.
Joo ja homot oli sairaus-diagnoosilla....
On pitkä matka kuljettu.
Juu, kaikki vähemmistö oli jonkun diagnoosin tai pakkolain alla. Vielä on pitkä matka kuljettava, kunnes ennakkoluulot on voitettu.
oletkoko ite4e tyyyhmä kuin 6 yyhhmä kuin &Yr rmu tswi Olli olreky6ko?
Tiikeri ei juovistaan pääse.
Tommosiakin naisia tarvitaan jolilta saa jokainen halutessaan tai rahasta eli vankilalomilla tai tinderimiehet tai korkeastikoulutetut jännämiehet vammaiset ym ym tarvii naista ja tarvitaan naisia joilta saa eli kyllä korkeastikoulutettuja naisia tarvitaan
Sikiäminen loppuu hiljalleen. Ei muotoudu enää isältä pojalle ja tyttärelle periytyvää vahinko lisääntymistä. Salaisuuksien varjolla teatraalista punkkapomppua ja yllättäviä paljastuksia kun toisen loukkaamiseen tarvitaan kovinta aihetta eli omia piilolapsia ja erillään pidettyjä sisaruksia. Ylpeyden aihetta ei edellisillä sukupolvilla touhuissa ole.
kokr4ilr4 osdtaa pastilli kokrilrn iytdren kun kummaa yskää ' mynghont-dslmissilliks-lsktitsw-juyyusywe
eloyton mies on noin kulliton jos on avioliitossa, ...kullituon mies. jos onsitoutyunuyuy yhyrrn nsiden pimppiin...
Ihanaa, ei pysähy ei, juhuu!🎉🎠
Lihominen?
Enpä tiedä. En ol koskaan tavannut ketään tuollaisessa pyörivää.