Mies raiskasi 15-vuotiaan uimahallissa.

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mies-raiskasi-15-vuotiaan-uimahallissa-turussa/8964984#gs.bg0ctd
Minkälainen turvallisuusvalvonta on oikein uimahalleissa uimareilla Suomessa, kun tälläinen raiskaus siellä onnistuu? Ei ilmeisesti minkäänlaista.
25555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Järkyttävä uutinen.

Äänestä
  • Bidee-Eevan ystävä varmaan, ei saa tuomita, tuleva RKP:n kansanedustaja.

    Äänestä




  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Bidee-Eevan ystävä varmaan, ei saa tuomita, tuleva RKP:n kansanedustaja.

    Aloittajan kysymykseen on oikea vastaus: Suomen uimahalleissa ei ole minkäänlaista turvallisuusorganisaatiota, vaan ainoan turvan tuo avun huutaminen, jos sekään. Myös poliisi, joka vastaa yleisestä järjestyksestä ja turvallisuudesta, pystyy ainoastaan jälkikäteen, jos milloinkaan selvittämään uimahallissa tapahtuneita rikoksia.

    Mikäli epäilee, että joutuisi uhriksi, kannattaa pienentää riskiä menemällä uimaan silloin, kun halleissa on paljon asiakkaita, tai ottaa mukaan apuvoimia, jotka listivät rikollisen. Silloin tosin poliisi aloittaa tutkinnan, kuka listi bedofiilin.

    Äänestä

Rikkautta ja rakkautta, joka vaan lisääntyy joka päivä, mikähän mahtaa olla tilanne 20 vuoden päästä, kun näitä rikastajarakastajia on täällä vielä paljon enemmän, näin tämä maa muuttuu pärsreiäksi, kiitos EU, kiitos "suvaitsevaiset", tätähän me tilattiin!

Äänestä

Ei saa karkottaa
Ei saa
Ei saa

Äänestä

mikä palanut täällä haisee ? ai joku on laittanut sen kiukaan päälle 🤣

Äänestä
  • matukiuasko ?

    Äänestä

Kuoleman tuomio olis paikallaan! Väheniskö nämä jos hirteen tietäis joutuvanssa!! Helvetin sairasta on!!

Äänestä

Minfotrollista hyvä pointti "No eihän se muuta osaakaan, mutta joka ketjuun on päästävä pätemään. Kehottaisin ostamaan elämän, mutta eipä niitä taida olla myynnissä, ei ainakaan näin toivottomille tapauksille."
No eiköhän tuo osaa täälläkin päteä.

Äänestä

Nuo olisi hyvä tappaa aina kuolemaan päätyvissä 48 tunnin kidutussessioissa.

Äänestä

Eräskin karvareuhkasuvakki haluaa tänne noita tänne suomeen mahdollisimman paljon. Taitaa olla moktarilla samanlaiset harrastukset kuin tällä oksennuksella.

Äänestä

mrrrr

Äänestä

Hätätila?

Äänestä

Tapettavaa alipaskaa kyllä riittää.

Äänestä

Valtamedia ei (tietenkään) kerro kansalla edes sitä, että mikä islam on:

https://www.youtube.com/watch?v=RCKAXKq3DZA

Israelissa juutalaiset alkavat nyt ymmärtämään, että minkä kanssa ovat tekemisissä.
Läntisessä maailmassa ei viisaus oikein kukoista.

Läntinen ihminen on tyhmä, naivi ja tietämätön.

Äänestä
  • Hui hurjaa!

    Äänestä

  • ei kai vaarattomia olekaan

    Äänestä

Missä muslimi, siellä pahuus.

Äänestä

Valvontaa on kyllä Suomessa, tiedä sitten miten turvalliseksi asian ihmiset tuollakin olivat kokeneet:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16017189/burkini-ei-kuulu-uimahalleihin-suomessa-#comment-98932339

Moktar.Gubta
2019-09-13 18:00:59

Voihan se Seida olla asiantuntija, en sitä epäile.

Seida ei vaan saa puettua asiantuntijuuttaan sanoiksi, vaan on sortunut turhaan öyhöttämiseen. ;)
Moktar.Gubta
2019-09-27 19:27:31

Isävainaa, sodat käynyt mies oli tietysti vanhuuden päivinä sotaveteraani. Hänellä oli ihan omat mielipiteensä sivareista. Olisi pitänyt Jussukankin kuulla ne.

Nauretaan taas. ;)
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16017189/burkini-ei-kuulu-uimahalleihin-suomessa-#comment-99158002
Moktar.Gubta
2019-09-28 11:43:54

Anonyymi kirjoitti:

Mitään alistavia uskontoon liittyviä asusteita ei pidä hyväksyä länsi-eurooppalaisissa sivistysvaltioissa.

Mummovainaalla oli musta kirkkohuivi ja pitkä körttiläishame. Joko nekin ovat kiellettyjä?

Nauretaan taas, ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/mies-raiskasi-15-vuotiaan-uimahallissa-turussa/8964984#gs.bg0ctd
Minkälainen turvallisuusvalvonta on oikein uimahalleissa uimareilla Suomessa, kun tälläinen raiskaus siellä onnistuu? Ei ilmeisesti minkäänlaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu