En saa mieheltäni mitään. En läheisyyttä, silityksiä, huomiota, seksielämämmekin on kuihtunut kun mies haluaa vain suihinoton. Edellisestä varsinaisesta yhdynnästä on kohta vuosi.
Takana on 12 vuoden parisuhde ja olen onneton. Olen yrittänyt puhua, tehdä alotteita, vaan en saa mitään takaisin. Miettinyt eroakin, vaan pelko yksinjäämisestä on liian kova. Mies ei halua tehdä kanssani mitään, valittaa vaan kaikesta. Emme ole useaan vuoteen käyneet edes treffeillä.
Tähänkö kaikki suhteet menee? Kuolee fyysisesti?
Läheisyyden puute
9
595
Vastaukset
- Anonyymi
varmaan pettää sua jo nyt,sorry mut toi että haluu vaan suikkarin kertoo paljon tunteista,ne on muualla
- Anonyymi
Ja muutenkin, entisestä kerran viikossa tahdista ollaan tehty yhtään mitään fyysistä tämän vuoden puolella tasan 2 kertaa. Ei vastaa minun yrityksiin, kavahtaa kosketusta. Ehkä olisi parempi vaan laittaa lusikat jakoon ja miehen lunastaa minulta asuntolaina pois.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja muutenkin, entisestä kerran viikossa tahdista ollaan tehty yhtään mitään fyysistä tämän vuoden puolella tasan 2 kertaa. Ei vastaa minun yrityksiin, kavahtaa kosketusta. Ehkä olisi parempi vaan laittaa lusikat jakoon ja miehen lunastaa minulta asuntolaina pois.
Aivan kun mun ex , minä tosin mies. Rikot vaan itseäsi päivä päivältä enemmän jos jatkat tuota toivomista paremmasta huomisesta. Kokemusta on. Minä läksin. Se oli helpotus.
- Anonyymi
Ei todellakaan mene. Miksi ihmeessä olet parisuhteessa, vai onko tuo edes parisuhde?
- Anonyymi
En tiedä itsekkään. Pelko että ei kelpaa enää kellekkään on liian suuri.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En tiedä itsekkään. Pelko että ei kelpaa enää kellekkään on liian suuri.
Ei se ole. Lopeta alistuminen ja ryhdistäydy.
- Anonyymi
No et ainakaan kelpaa nykyisellesi joten mikä riski tuosta lähdössä on?
Ja jos haluat seksiä, sitä varmasti löytyy muualtakin.
Usko tai älä, mieli kirkastuu kummasti, kun saa pari kertaa kunnolla.... - Anonyymi
Voi että kun ikävä juttu.
Kuukausitolkulla tätä samaa paskaa takana. Vaan eipä tuu kukaan kotioveltakaan hakemaan. Ja kyl mää ton pointin tajuun... Sitä haluis sitä tuttua ja turvallista, kun ainakaan ite en tahtoisi alkaa suorittaan jonku tuntemattoman kanssa. Se hyvä puoli naisissa on, että he ovat kaikki kauniita, mut mainostapa itseäsi heille. No sellainen rekkakuskivatsainen äijä tahtois jonku suloisen ratsun vakkariks. ,
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711437
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411029Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21640- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573