Kävi niin pirullisesti, että oma auto on pois käytöstä ehkä pitkänkin ajan, koska varaosaa ei ole saatavilla. Korvaavaa autoa stopin ajaksi etsiessä ainoaksi vaihtoehdoksi näyttää jäävän pieni auto yksityisleasingillä. Sen jälkeen kun oma auto toivottavasti vielä saadaan kuntoon, niin se olisi tarkoitus myydä.
Ja ei, en ole hankkimassa tonnin tai kahden kesäautoa, joten kokemukset yksityisleasingistä kiinnostaa.
Onkos näissä sopimuksissa jotain sudenkuoppia, mitkä olisi hyvä tietää ennen sopparin allekirjoitusta?
Kilometrejä vuodessa tulisi max. 10 tkm.
Onko kokemuksia liikkeestä Auto Bassadone?
Yksityisleasing max. vuodeksi, oma auto korjaamolla.
6
4205
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa selvittää onko kyseessä oikeasti leasing vai osamaksusopimus takaisinosto-optiolla. Uusilla on tietenkin takuu mutta miten on käytettyjen autojen korjaukset takuun umpeuduttua, kulutusosat, huollot jne. Vakuutukset kannattaa olla viimeisen päälle, voivat olla palautettaessa tarkkoja kaikkien naarmujen ja pikkulommojen kanssa.
- Anonyymi
se on kallis. Beelyltä saat sopparin joitain kymppejä kalliimmalla mutta sisältää kaikki huollot sekä korjaukset sekä katsastuksen toi Bassadone ei korvaa mitään huoltoja eikä varsinkaan korjauksia jos/kun autoon tulee vikoja tai hajoaa kokonaan, ainut hyöty siitä on että ovat hinnoitelleet arvonaleneman jo kk maksuun mutta väittäisin että jos huoletonta hakee niin sitten Beely ehdottomasti.
- Anonyymi
Mitähän takuunalaisen auton korjaaminen maksaa?
- Anonyymi
Ei tosta näe mitään sudenkuoppaa. Vakuutukset pitää maksaa itse
- Anonyymi
En koskisi enää tikullakaan kyseiseen firmaan missään asiassa. Todella ammattitaidotonta ja suveneeristi valehtelevia.
- Anonyymi
Niiden huolto on fiktiota, laittavat vaan merkki että on tarkastettu ja auto jää viallisena. Valehtelevia, ammattitaidottomia työntekijöitä! Epäluotettava huolto!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561268
Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1561227Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle601115Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1031077Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu521077Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä56873Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä56853Miten aiot saada kaivattusi?
1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?54785- 32772
KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin74761