Yksityisleasing max. vuodeksi, oma auto korjaamolla.

Anonyymi-ap

Kävi niin pirullisesti, että oma auto on pois käytöstä ehkä pitkänkin ajan, koska varaosaa ei ole saatavilla. Korvaavaa autoa stopin ajaksi etsiessä ainoaksi vaihtoehdoksi näyttää jäävän pieni auto yksityisleasingillä. Sen jälkeen kun oma auto toivottavasti vielä saadaan kuntoon, niin se olisi tarkoitus myydä.

Ja ei, en ole hankkimassa tonnin tai kahden kesäautoa, joten kokemukset yksityisleasingistä kiinnostaa.

Onkos näissä sopimuksissa jotain sudenkuoppia, mitkä olisi hyvä tietää ennen sopparin allekirjoitusta?
Kilometrejä vuodessa tulisi max. 10 tkm.

Onko kokemuksia liikkeestä Auto Bassadone?

6

4485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa selvittää onko kyseessä oikeasti leasing vai osamaksusopimus takaisinosto-optiolla. Uusilla on tietenkin takuu mutta miten on käytettyjen autojen korjaukset takuun umpeuduttua, kulutusosat, huollot jne. Vakuutukset kannattaa olla viimeisen päälle, voivat olla palautettaessa tarkkoja kaikkien naarmujen ja pikkulommojen kanssa.

    • Anonyymi

      se on kallis. Beelyltä saat sopparin joitain kymppejä kalliimmalla mutta sisältää kaikki huollot sekä korjaukset sekä katsastuksen toi Bassadone ei korvaa mitään huoltoja eikä varsinkaan korjauksia jos/kun autoon tulee vikoja tai hajoaa kokonaan, ainut hyöty siitä on että ovat hinnoitelleet arvonaleneman jo kk maksuun mutta väittäisin että jos huoletonta hakee niin sitten Beely ehdottomasti.

      • Anonyymi

        Mitähän takuunalaisen auton korjaaminen maksaa?


    • Anonyymi

      Ei tosta näe mitään sudenkuoppaa. Vakuutukset pitää maksaa itse

    • Anonyymi

      En koskisi enää tikullakaan kyseiseen firmaan missään asiassa. Todella ammattitaidotonta ja suveneeristi valehtelevia.

    • Anonyymi

      Niiden huolto on fiktiota, laittavat vaan merkki että on tarkastettu ja auto jää viallisena. Valehtelevia, ammattitaidottomia työntekijöitä! Epäluotettava huolto!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      140
      5876
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      421
      2830
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      142
      2694
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      19
      2138
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      20
      2115
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      74
      1350
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      9
      1137
    8. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1092
    9. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      978
    10. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      86
      927
    Aihe