Käsittääksemme ÄärioikeistoSdpn korruptio ja vallan väärinkäyttäminen, ovat mahdollistettu tuon oikeuskansleri Pöystin vaikenemisella ja erityisen läheiset suhteet, hänellä on ÄärioikeistoSdp:n Tuppuraisen kanssa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18537538/oikeuskanslerin-vakavista-virheista-rajalaki-on-pienimmasta-paasta
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010522334.html
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009864887.html
Taisi rajalain hyväksyminen käydäkin sutjakasti, kun alkoi paljastumaan asioita, joita ei haluttaisi julkisuuteen, ja joita EK-Yle sananvapauksia estämällä estää.
Eikös sitä ole puhuttu ihan uutisissakin korruptiosta, tuon oikeuskansleri Pöystin kohdalla ja Tuppurainen on sen lempilapsi vai miten se menikään ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18484036/valtakunnansyyttaja-kavaisi-uutisissa-ja-katosi-sitten-akkia
Kyllä siellä Dubai-yhteydet ja salkut norjalaisissa eläkeyhtiöissä sun muut, taisivat painaa enemmän rajalakien hyväksymisen suhteen, kuin mitkään oikeusvaltio-ongelmat.
Taisi oikeuskanslerin kritisoiminen, laittaa Tuppuraisen kinttuihin vipinää
12
621
Vastaukset
- Anonyymi
Jahas jälleen on sananvapauksia estelty, etteivät kansalaiset, vaan pääsisi sanomaan mitä ajattelevat, korruptiosta vallankäytössä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c7928bb5-0d29-451f-a7b2-809472f1e4ab
Jotain arkaa siellä on meneillään, kun ei kestä sitten minkäännäköistä sanomista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18535788/s-o-s-sananvapaudet---s-o-s-freedom-of-speech---suomi-finland#comment-129954070 - Anonyymi
Ja jälleen ÄärioikeistoSdpn Näkkäläjärvi asialla, kun ollaan muuttelemassa perustuslain ja kansanvallan, eli demokratian ja oikeusvaltio-periaatteen vastaisesti, jopa vaalipiirejä tai äänestysalueita:
https://yle.fi/a/74-20093333
Onko saamelaisuudesta hyötyä, katsovatko viranomaiset höllemmin, läpi sormien, kun päättäjä on saamelainen, tai hänellä on saamelaistaustaa, kuten esim. veroparatiisi-sote-ihmiskaupan tekemisessä, eläkeäisväestöä ilman aitoa taloudellista oikeusturvaa, äärimmäiseen köyhyyteen pakottamalla tekemisessä, ja saman Näkkäläjärven touhuissa eutanasia puolesta, vähän kuin kissantappajaiset, otetaan köyhiksi tehdyt eläkeläiset hengitlä eutanasialla, muka kärsimyksen poistamiseksi, vaikka tuskin pörssirikkaat köyhiksi tekemiensä kärsimyksistä piittaavat, jos välittäisivät, korjaisivat köyhyysongelman ensin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18484036/valtakunnansyyttaja-kavaisi-uutisissa-ja-katosi-sitten-akkia
Tulee vaikutelma, että ÄärioikeistoSdpn Näkkäläjärven saamelaisuudesta, on tuollaisissa perustuslain ja kansalaisoikeuksien vastaisuuksissa, jotain hyötyä, katsovatko virkamiehet höllemmin läpi sormien tms, kun saamelaistaustaa. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18537538/oikeuskanslerin-vakavista-virheista-rajalaki-on-pienimmasta-paasta#comment-130083703
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18538882/humanitaarinen-kriisi-kotimaassa-elakelaiskoyhyys-hatatila#comment-129997307
EU tunkee Suomeen liikaa maahanmuuttajia siksi, ettei Suomi ilmoita todellisia, humanitäärisen avustuksen varaan pakotettujen määriä, jättämällä eläkeläisköyhiksi tehdyn väestön, jotka ovat pakotettuja köyhiksi ja täysin saman humanitäärisen avustusten varaan, kuin muutkin kerjuuttamisjonoissa, mutta ilman sitä virallista asemaa ja sitä myöten parempia tukia ja etuuksia Kelalta ja valtiolta, jonka nuo toiset humanitäärisen avun parissa olevat saavat. - Anonyymi
Tulihan se sieltä, ÄärioikeistoSdp:n käännytyslakien tukeminen, kunhan vähän saatiin ensin julkisuutta, valevastustamalla.
https://yle.fi/a/74-20098802 - Anonyymi
Business Finland on kansamme ryöstäjien virallistama instituutio.
https://www.aamulehti.fi/talous/art-2000010558064.html - Anonyymi
Isoin talous-pörssirikollisuus, korruptio, valtion eläkerahastojen jne kansamme biljoonien varallisuuksien ryöstämiset, ovat niin iso bisnes eduskunnassa ja ministeriöissä, etteivät uskalla niitä rikostutkia, vaikka tietävät, että kansalaiset tietävät, kaikki tietävät ja painetta on.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508486/anderssonin-on-aika-maksaa-kiitollisuudenvelka-elakelaisaanestajille - Anonyymi
https://www.dw.com/en/qatargate-one-year-on-eu-cash-for-influence-scandal-still-far-from-over/a-67670541
Oikeuskansleri vain toljottaa kameraan, koskaan sanomatta mitään, se on outoa käytöstä. - Anonyymi
Äkkiä se Uniper valtavien rahasummien tärvääminen, vaiennettiin julkisuudessa, ei uutisia koskaan.
- Anonyymi
ÄärioikeistoSdp:llä olisi vielä mahdollisuus, palauttaa puolueensa "uskottavuus", myöntämällä osallisuutensa kansainvälisessä orjatyövoiman käytössä ja ihmiskaupassa, myös kotimaisessa.
https://www.walkfree.org/global-slavery-index/country-studies/united-states/
AutokratiaYhdysvallat johtaa orjatyövoiman käyttöä ja ihmiskauppaa, kaikenlaista, maailmassa. Mm. sienten ja marjojen ryöstäkerääminen Suomen metsistä on jo tuttu ilmiö, mutta myös maanteiden, kaatopaikkojen, teollisuusalueitten lähettyviltä ja jopa saastuneimmilta parkkipaikkojen mättäiltä, olivat sienet ja marjat kerätty, eli saastuneita sieniä ja marjoja myydään mm. punaisista ämpäreistä toreilla ja veroparatiisikaupoissa Suomessa. - Anonyymi
Tuppuraisenkin olisi syytä miettiä, miltä raiskatuista tai muun vakavan seksuaalisen väkivallan kokeneista naisista mahtaa tuntua, kun syytteissä olevan korruptiopuolue, voi pitkittää virallista oikeuskäsittelyä, muuttaa sen luonnetta, ottamalla ikään kuin "haltuun" syytteet ja muuttamalla ne aseiksi uhreja vastaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18583175/ovatko-poliisi-ja-oikeusvaltio-ulkoistaneet-syyttamiset-ja-rangaistukset-koklle-#comment-130613355 - Anonyymi
"Kaikki muut valtiot ja kansat, pörssirikolliset ensin, oma Suomen kansa ei koskaan"
Siinä eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopoliitikkojen motto Suomessa. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644330/veroparatiisianarkia-on-pahempi-uhka-ihmisille-ja-luonnolle-kuin-punajuurimehu#comment-131420615
Veroparatiisiterroristien ja pörssirikollisanarkistien, kansamme hengillä ja luonnon kustannuksella rahoittavien, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄREJESTELMÄN pörssivarkaiden äärioikeistohallituksen, kitinä punajuurimehun kustannuksista, on tekopyhyyden ja kaksinaamaisuuden huipentumaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745159Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12125963SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16310782Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369311Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307923Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476