Yhteistyötä Putinistien kanssa ei pidä sallia!

Anonyymi-ap

3

77

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No loperat sitten sen yhteistyön Putinin kanssa?

      Miten kuvittelet, että Vasemmisto tekisi yhteistyötä äärioikeisto diktaattorin kanssa?

      Ei ole Venäjällä vihervasemmistoa, eipä ole sallittua mielenosoittaa, ei Pridekulkueita, ei elokapinaa.

      Äärioikeisto Venäjä on Persujen onnela. Siellä ei ole Yleä, ei EU:ta, ruotsinkielen asemaa, ei Ay-liikettä.

      Täydellinen maa Persulle!

      Ja siellä Putun hoitaa maahanmuuton maasta ulostuksella!

      Tässä vinkki Persulle!

      • Anonyymi

        "Miten kuvittelet, että Vasemmisto tekisi yhteistyötä äärioikeisto diktaattorin kanssa?"

        Hyvinhän tuo yhteistyö näyttää sujuvan ympäri eurooppaa. Monissa Euroopan maissa on puten haluama sekasorto menossa. Meilläkin oli poliittisia lakkoja ja mielenosoituksia sekä lisäksi Puttea tukevat/ihannoivat äärivasurit pitävät yllä vihanlietsontaa/rasismia ja työpaikkakiusaamista eduskunnassa. Jakoivat kansan, kieltäytymällä hallitusyhteistyöstä ja kikkailivat vaaleissa, mikä vielä voisi olla enemmän Puttemaista/myönteistä??


    • Anonyymi

      Miten niin: "ovat itse valmiita yhteistyöhön jopa Putinistien kanssa"??? Hehän ovat yhteistyössä olleet jo pitkään ja vahvasti ja mukana sisaret Vihreät ja SDP, kuten tämä rajalain käsittelykin on osoittanut.

      Lisäksi pitää ottaa huomioon, ettei meillä suomessa ole laitaoikeistoa, laidalta löytyy vain äärivasemmisto, joka maalaa kauhukuvia laitaoikeistosta, koska se uhkaa heidän asemaansa. Ei vain meillä Suomessa, vaan myös Ranskassa ja Englannissa jossa on nyt vaalit menossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      105
      1810
    2. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      1650
    3. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      45
      1270
    4. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      23
      1010
    5. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      177
      875
    6. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      820
    7. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      49
      766
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      16
      733
    9. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      201
      723
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      678
    Aihe