Skechers on askel mukavuuteen?

Anonyymi-ap

Ostin Skechers kävelykengät. Istuvat hyvin ja hyvä ulkonäkö. Kahden päivän jälkeen kantapäässä ilmestyi rakkulaa, jonka aiheuttajana on kenkien paksu kohta jalkapäässä, jonka tarkoitus on ilmeisesti helppo pukea jalkaan ja riisua pois.
Nyt kenkä on lepotauossa ja rakkula, joka on muuttunut haavaksi, on hoidossa kenties kuinka pitkää...
Onko ongelma yleinen tai olen ainoa, jonka jalka ei kestänyt skechersin muotoa?

3

1230

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kyseessä käsin koskematta kengät jalkaan jalkineet?

      • Anonyymi

        Kyllä. Ns. "hands free". Se kantapään nilkan paikalla oleva "makkara" hieroo jalkaa Akillesjänteen kohdalla. Joko minulla on viallinen jalka tai kenkä ei ole "kävelykenkä".


    • Anonyymi

      Kenkä voi olla sellainen ettei se sovi juuri sinulle, ei ole kengän vika, eikä jalan vika, näitä vaan sattuu tapahtumaan.
      Itselläni on jalassa pari asiaa jotka vaikeuttavat löytämään sopivaa kenkää. Toinen on lievät ns. vaivaisenluut ja leikattu akillejänne. Toisissa kengissä nauhotuksen reikien vahvistukset painaa vaivaisenluita ja toiset kengät hiertää akilleksen leikkausarpea ja siihen tulee rakko ja paha hiertymä. Onneksi osaan jo ottaa nämä huomioon kun valitsen kenkiä ja sovittaessa pitää olla tarkka ja huilellinen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      142
      1670
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      154
      1134
    3. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      349
      992
    4. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      70
      980
    5. 69
      768
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      743
    7. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      69
      701
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      38
      654
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      8
      623
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      591
    Aihe