mull on tällänen ongelma..mä varjäsin(aidot)blondit hiukseni tumman ruskeix...nyt haluisin ne takas vaaleix mut oon joka kuukausi värjänny ruskeoks.. (hiukset on muutenki huonoss kunnoss.)mä yritin värjätä niitä tänään(poly colorin)sävytteellä vähän vaaleimmix mut ei oonnistunu 2cm juurikasvu vaa värjäänty vielä vaalemmax!MITÄ MÄ TEEN!!!?
NYT ÄKKIÄ A-P-U-A!!!!!
tyttttö90
5681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Osta värinpoistoja... Ja laita niitä... Mutta ei kannata vaalentaa huonokuntosii hiuksia!!!
Ehkä kannattais ensin hoitaa hiukses parempaan kuntoon ja sitte värinpoisto blondaus. jos nyt kokeilet niin sulta lähtee koko tukka
Ja ihan ensimmäiseksi kannattaa opetella ne värjäys-perusteet. Eli värjättyjä hiuksia et voi vaalentaa kuin värinpoistolla, sen jälkeen vaalennus tai väri. Sävyte ei missään nimessä vaalenna.
Käy parturilla näyttämässä hiuksiasi. Se voi vaalentaa värin. Tosin saatat joutua käymään useamman kerran mutta yleensä se lähtee jo yhdellä käyntikerralla (riippuu kuinka tumma väri on ja monestiko sitä on värjätty) varaa käyntikertaan runsaasti aikaa. Jos värjäät vielä päälle niin saattaa maksaa n. 60 euroa. Mutta taattu lopputulos! Mulla itelläni on blondit (aidot) hiukset ja värjäsin ne myös vuoden ajan ruskeiks. Sitten halusin takaisin blondiksi ja varasin ajan parturilta. Niin helppoa se on. EI tarvitse itse ruveta sähläämään
kyll mä varmaan meenki värjää nää kampaajalle takas vaaleiks..pelottaa vaa kun hiukset on _TODELLA_ huonoss kunnos....