Naisten syöksyminen

Anonyymi-ap

Naispesäpalloilijoista Paula Saloranta (nyk. Alexander) aloitti syöksymisen. Muistaakseni myös Pöntinen syöksyi. Saloranta ei syöksynyt oikein. Liikaa mahallaan.

Nykyään melkein kaikki naiset syöksyy. Osa hyvin. Suoritus on aika vaikea. Aika pystyssä pitää sukeltaa järjestäen maahan. Kädet, sitten rinta. Alastulo rinnalla, ei mahalla. Oikein tehtynä pehmoinen ja joustava. Muistuttaa erästä break-dance -liikettä.

Naiset hyppii mahaplätsejä, kylkimyyryjä jne. Joidenkin kopparien syöksykopit ilmasta mahalleen maahan.

Onko tuo kovin järkevää? Kestääkö kohtu+munasarjat+tissit? Maksa, perna, munuaiset aika vaarassa. Tiktokissa eräs koppari vetää kunnon mahaplätsi-koppeja. Hirveän näköistä. Pitäisi mennä ilmat pihalle.

Kannattaisiko syöksyä, jos ei osaa tehdä sitä oikein? Monet ei osaa.

1

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joillain pesisnaisilla kehossa kaikenmaailman syöksyvammoja. Patteja, kuhmuja, paiseita, turvotuksia - kun on hakattu syöksyjä kylki edellä maahan. Ei tuo kyllä kivaa ole. En ainakaan junioripelaajille suosittele. Jos superissa on pakko uhrautua, niin sitten menettelee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      125
      7543
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      93
      7224
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      28
      7149
    4. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      65
      6296
    5. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      6
      6120
    6. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      107
      5655
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      46
      5448
    8. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      67
      5287
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      44
      5168
    10. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      30
      4943
    Aihe