Naispesäpalloilijoista Paula Saloranta (nyk. Alexander) aloitti syöksymisen. Muistaakseni myös Pöntinen syöksyi. Saloranta ei syöksynyt oikein. Liikaa mahallaan.
Nykyään melkein kaikki naiset syöksyy. Osa hyvin. Suoritus on aika vaikea. Aika pystyssä pitää sukeltaa järjestäen maahan. Kädet, sitten rinta. Alastulo rinnalla, ei mahalla. Oikein tehtynä pehmoinen ja joustava. Muistuttaa erästä break-dance -liikettä.
Naiset hyppii mahaplätsejä, kylkimyyryjä jne. Joidenkin kopparien syöksykopit ilmasta mahalleen maahan.
Onko tuo kovin järkevää? Kestääkö kohtu+munasarjat+tissit? Maksa, perna, munuaiset aika vaarassa. Tiktokissa eräs koppari vetää kunnon mahaplätsi-koppeja. Hirveän näköistä. Pitäisi mennä ilmat pihalle.
Kannattaisiko syöksyä, jos ei osaa tehdä sitä oikein? Monet ei osaa.
Naisten syöksyminen
Anonyymi-ap
1
456
Vastaukset
- Anonyymi
Joillain pesisnaisilla kehossa kaikenmaailman syöksyvammoja. Patteja, kuhmuja, paiseita, turvotuksia - kun on hakattu syöksyjä kylki edellä maahan. Ei tuo kyllä kivaa ole. En ainakaan junioripelaajille suosittele. Jos superissa on pakko uhrautua, niin sitten menettelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911330
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51730Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t252622Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311597Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570