Usan pörssirikolliset tekevät ihmiskauppaa ja orjatyövoiman käyttöä marjastuksessa ja sienestyksessä

Anonyymi-ap

Suomi nähdään AutokratiaUsan pörssirikollisten silmissä, pelkkänä raaka-ainemarkkinana ja sotimisen puskurivaltiona itään päin, ryöstettävä kohde, jonka ihmisillä ja luonnolla ei saisi olla muuta eli mitään arvoa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18547202/kaivos-ryostomonopolit-kaivosyhtiot-estetaan-kansalaisaloitteella-nimia--!

https://www.reuters.com/breakingviews/trumps-rich-backers-normalize-criminal-behavior-2024-05-30/

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18556540/lapsille-myydaan-parkkipaikalta-kerattyja-kantarelleja-tampereella#comment-130242499

Käykää ihmiset allekirjoitamassa kansalaisaloite, jolla koetetaan saada kaivoslakeja muutettua siten, että voidaan torjua monikansallisten kaivosyhtiöitten, loppujen metsistämme, luonnon- ja kansallispuistojen, soiden ym jäljellä olevien rippeiden tuhoaminen ja ryöstäminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066886/kiinalainen-veroparatiisi-quotakkutehdasquot-valetyollistamaan-porssirikollisuudelle

9

1258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tekevät vastaavaa ihmiskauppaa ja orjatyövoiman käyttöä, kaikkialla maailmassa, mihin vain pääsevät.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2024/1/2/it-is-time-to-tax-the-rich-and-their-foundations

      https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/10/23/the-millionaires-calling-for-higher-taxes-i-m-rich-tax-me_6197148_19.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18559144/okyankka-ei-maksa-kunnollista-palkkaa-orjatyontekijat-lakkoilevat

      Suomessa työttömät ja syrjäytetyt, ajettu äärioikeiston pörssirikollisten takia kerjuuttamisjonoihin, köyhimmiksi tehdyt eläkeläiset, sielläkin paarialuokkaa, Suomen eteen ilmaiseksi raatamaan pakotetuille, kun ei ole vastaavia tukia ja etuuksia kelasta ja valtiolta, kuin täsmälleen samassa asemassa olevilla mamuilla ja pakolaisilla, virallistetun aseman takia paremmat tuet. Päättäjät ajelevat reippaasti kaksilla rattailla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508486/anderssonin-on-aika-maksaa-kiitollisuudenvelka-elakelaisaanestajille

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sanomien pörssirikolliset EK-medioineen hesarissa, älähtivät jälleen, kun pitäisi saada omalle kansalle sitä aitoa, ajanmukaista taloudellista oikeusturvaa, että pääsisivät jaloilleen edes siihen kuntoon, että voisivat sinne mustikkaan mennä, ei vaan kaikki pitäisi ilmaiseksi noille pörssirikollisille äärioikealla kultatarjottimella kantaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18557179/patrick-on-laiska--perintorikas-vihalankyttaja-ek-veroparatiisimediassa#comment-130251620

      Vetivät herneen nenään siitäkin, kun kerroimme IS:n ja hesarin eli Sanomien palkkalistoilla olevien, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-insinöörien, PetosKok:n äänestäjien, joilla on uudet omistusasunnot mm. Tampereen keskustassa, käyvän Spr:n kerjuuttamisjonoissa, ahnehtimassa sen ns. ruoka-avustuksenkin siten, että arat ja hauraat, pelokkaat vanhukset, jäävät usein ilman niitä avustuksiakin, kun nuo ökyrikkaat pörssiperilliset, joilla pankkitilejä mm. Sveitsissä ja Cayman saarilla, käyvät ne kahmimassa. Kyllä on tiedonvälitys kadonnut tiedonvälityksestä Suomessa, se ainakin on varmaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18530555/ovatko-sprn-lahjoittajat-tietoisia-etta-kerjuuttamisjonoissa-on-upporikkaita-porssiperillisia-#comment-129881696

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18557179/patrick-on-laiska--perintorikas-vihalankyttaja-ek-veroparatiisimediassa#comment-130251620

      Sanomien palkkalistoilta insinöörit ym ökyrikkaat pörssiperilliset, petoskok-kimmosasin äänestäjät, käyvät Spr:n kerjuuttamisjonoista, hakemassa avustuskasseja, köyhiksi tehtyjen vanhusten käsistä, omistus-luksusasuntojensa jääkaappeihin. Eikä mikään taho puutu, mitä mieltä mahtavat Spr:n lahjoittajat olla ongelmasta ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18561970/hopi-hopi-porssirikollisperilliset-marjametsaan-ja-sienestamaan-heti-nyt!

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://yle.fi/a/74-20103422

      Ihan kiva että tutkitaan, mutta voisiko tutkia sitä ISOINTA, suurta ja laajamittaista ihmiskaupan ja orjatyövoiman käyttöä, joka mahdollistaa nuo yksilöihin kohdistuvat riiston ja väkivallanteot.

      Vain laittamalla veroparatiisiyritykset verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen, on mahdollista puuttua "pienempään" riistoon ja ihmiskauppaan, väkivaltaan alisteisiin asemiin pakotettuja ihmisiä kohtaan.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kova ek-mediarummutus siitä, ettei muka "saada" marjojenkerääjiä, olikin kansalaisten hämäämistä ja harhauttamista, jälkikäteen uutisoivat, että valtava määrä ulkomaista halpatyövoimaa ja ihmiskaupan uhreja, oli poimimassa veroparatiisikaupoille marjoja ja sieniä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18625948/pikkunipistys-yksityistetyn-ek-ylen-budjetista-pelkkaa-populismia-ei-riita-mihinkaan

      Elikkäs käytännössä mainostivat ulkomaisen halpatyövoiman / orjatyövoiman käyttöä ja siihen liittyvää ihmiskauppaa ek-medioissa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      108
      2304
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      84
      2041
    3. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      55
      1616
    4. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      52
      1533
    5. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      154
      1518
    6. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1416
    7. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      145
      1340
    8. Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla

      Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!
      Puolanka
      26
      1166
    9. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      112
      1160
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      25
      1104
    Aihe